USKLADIMO FREKVENCIJE

Košarkaši Županje teško poraženi od Belišća

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

Županja u drugom dijelu sezone nije uspjela uzvratiti protivnicima iz Belišća za težak poraz. Kombinacija iskustva i mladosti kod gostiju, odlična pripremljenost i organiziranost,  rezultirala je još jednim teškim porazom 66:116 (17:27, 20:26, 15:33, 14:30).

Odlična igra u oba smjera, od samog početka, gotovo bez posustajanja, donijela je gostujućoj momčadi već nakon prvih deset minuta dvoznamenkastu prednost (10), koja je do poluvremena

 Najbolji igrač Belišća, Marko Soldo, sa svojih 7 trica, koji je zabijao iz svih pozicija ostao je enigma za domaću momčad, koja nije uspjela zaustaviti 13 gostujućih trica, niti zaustaviti sve veću prednost koju su činili protivnici u drugom poluvremenu, za konačnih 50 razlike. U redovima Županje najviše poena postigli su Ivan Stjepanović (17) , Josip Mitrović (16) i Damir Kopić (13).

''Težak poraz smo doživjeli kod kuće, očito nam ne odgovara ekipa iz Belišća, budući da su nas dva puta nadigrali s po 50 koševa razlike. Jednostavno nismo mogli naći rješenje za njihove najbolje igrače Soldu i Preglaja. Pokušali smo im parirati, no jednostavno su dečki iz bili bolji i zasluženo odnijeli bodove kući. Trebamo se sabrati i pokušati dobiti ove dvije utakmice što su nam ostale, da zadržimo tu četvrtu poziciju'', kaže trener Anđelko Župarić o teškom porazu, koji je igrao bez ozlijeđenog Filipa Oršolića.

Košarkašima Županje preostaju još tri susreta, a prvo je na rasporedu sljedeći vikend Požega u gostima, potom Darda kod kuće, a riječ je o utakmici koju Darda igra van konkurencije, koja je ujedno i zadnja pred županjskom publikom u ovoj sezoni i za kraj Borovo u gostima, kao zaostala utakmica.

 

 

 

 

Hitovi: 221