USKLADIMO FREKVENCIJE

Prijateljska nogometna utakmica Jadrana u Soljanima

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

SOLJANI – Igralište Slavonije. Vrijeme i teren pogodni za igru. Gledatelja: 100. Sudac: Mirko Kopčalić (Strošinci).                                           Strijelci: 0:1 N. Hasanbašić (10), 1:1 Lešić (58), 2:1 Mićanović (70).                                                                                                                                                         

SLAVONIJA (S): Žderić, Mar. Kalistović, Mat. Kalistović, Bušić, Šalić, Mićanović, Stanić, T. Kalistović, Lešić, Stiba, Gvozdić. Još su igrali: Poje, Džombić, Josipović i Lucović. Trener: Zdravko Filipović.                                                                                              

JADRAN:  Pongrac, A. Đonlić, Maršić, Vidović, Josić, M. Đonlić, M. Fehratović, Abramović, Šmit, Hasanbašić, A. Alić. Još su igrali: Marić, Sivrić, Volarić, Stanić, Voloder, Dudević i Divković. Trener: Milan Matijević.

Na mini pripremama u Splitu Slavonije je odigrala tri utakmice, a po dolasku u Slavoniju imala ogled sa Cibaliom nisu zabilježili pobjede. Trener i uprava su zadovoljni zalaganjem igrača. Na utakmici sa Jadranom iz Gunje bilježe Soljanci „ Pirovu pobjedu“ kažu Gunjanci. Optužuju suca Mirko Kopčalić iz Strošinaca za loše suđenje. Jadran je poveo u desetoj minuti zgoditkom Hasanbašića 0 : 1. U 58. presuđuje kazneni udarac za domaćine izmišljenim prekršajem. Vratar gostiju Marić brani udarac Josipa Lešića odbijena lopta vraća se Lešiću i izjednačenje 1 : 1. Nakon toga sudac ne vidi očigledan prekršaj za kazneni udarac za Jadran. Prilikom starta Šalića na Nevena Stanića sa dvije noge nije se ni oglasio. Sve su ovo razlozi ističu u Jadranu da im neće ubuduće suditi niti jednu utakmicu. Sudio nam je u Bošnjacima čovjek iz publike izgubili smo 4 : 2 i nismo imali prigovora, a Kopčalić nosi znak suca i ovako čini štetu nogometu. Gostoprimstvo Slavonije ostaje za pohvalu, kažu u Jadranu.

Hitovi: 208