USKLADIMO FREKVENCIJE

Županjac STJEPAN DABIĆ proglašen perspektivnim sportašem Vukovarsko - srijemske županije

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac


Na svečanosti dodjele nagrada najboljim sportašima i sportskim kolektivima Vukovarsko–srijemske županije za 2016. godinu,  održanoj u organizaciji Županijskog saveza športova i Vinkovačke televizije, među laureatima se našao i Stjepan Dabić iz Šah kluba Sladorana Županja, a on je najboljim proglašen u kategoriji PERSPEKTIVNI SPORTAŠ. O njemu smo u Županjskom listu često pisali, na Hrvatskom radiju Županja objavljivali njegove rezultate i pobjede na natjecanjima.

Dosad ostvareni brojni uspjesi

Podsjetimo se nekih koji plijene pozornost njegovih učitelja i vršnjaka u klubu. Obranio je 2015. naslov prvaka Viteza u BiH. Na 12. kadetskom šahovskom turniru „ lovallium“ među 70 igrača Stjepan je bio prvi, šest pobjeda i jedan remi i postaje drugokategornik. Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u Trogiru prvak je države u konkurenciji kadeta do 13 godina ( iz devet partija osvojio je 8,5 bodova) i trebao bi predstavljati Hrvatsku na Svjetskom prvenstvu u Urugvaju, ako bude zatvorena financijska konstrukcija za odlazak?

 

Hitovi: 1800