USKLADIMO FREKVENCIJE

Košarkaši Županje poraženi na gostovanju kod Osječkog sokola

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

U 15. kolu A-2 lige Županja je poražena na gostovanju u Osijeku, a rezultat je u korist Osječkog sokola bio 68-59 (25-16, 9-20, 17-15, 17-8).

Utakmica koja je u prvoj četvrtini otišla na stranu osječke momačadi, u drugih je deset minuta doživjela potpuni preokret i na poluvrijeme se otišlo s vodstvom županjske ekipe (34-36). Uoči posljednje dionice igre rezultat je bio neriješen, no odlična organiziranost, bolja pripremljenost i preciznost donijele su domaćinu nova dva boda.

Najučinkovitiji kod Županjaca bili su Marin Tomić sa 14 i Edin Smajić sa 11 poena, u strijelce su se još upisali Josip Mitrović (8), Bruno Bilić (8), Damir Kopić (7), Marko Gvozdić (6), Ivan Stjepanović (5), a u sastavu su bili i Borna Filipović, Ilija Benković, Filip Kuprešak, i Anton Mićanović.

U redovima Osječana najbolji je bio Juraj Boras sa 18 poena, a dvoznamenkasti su bili i Toni Kovač (15), Luka Šarić (14) i Danijel Katavić (10).

Trener Anđelko Župarić komentirao je susret: ''U Osijeku smo odigrali jako tvrda utakmicu, što se vidi i po broju koševa. Domaćini su uspješno zatvorili naše ponajbolje igrače u dosadašnjem dijelu sezone, Stjepanovića,Mitrovića i Bilića i tako nas ostavili na samo 59 koševa. Obranu smo solidno odigrali, međutim u napadu smo promašili jako puno "zicera" i izgubili dosta lopti, što je rezultat njihove agresivne igre po cijelom terenu, a ozbiljnu i organiziranu ekipu kao što je Osijek nije moguće dobiti s tako puno grešaka.''

Sljedeće kolo Županja će odigrati na svom terenu, a ugostit će ekipu Belišća,  protiv koje su u posljednjem međusobnom susretu, odigranom u prvom dijelu sezone, upisali visok poraz: ''Ekipu Belišća je najkvalitetnija u ligi, tamo su nas dobili sa 55 koševa razlike, što će nam predstavljati dodatan motiv da im se što bolje suprotstavimo pred našom publikom'', kaže Župarić i poziva sve ljubitelje sporta dvoranu Gimnazije, u subotu u 17 sati, da ih podrže u važnoj utakmici za nastavak borbe za prva dva mjesta, koja vode u doigravanje za prvu ligu.

Županja je i ovu utakmicu odigrala bez ozlijeđenih Filipa Oršolića i Filipa Labrtića.

Hitovi: 531