USKLADIMO FREKVENCIJE

Hajdukova oaza na stadionu RNK Sladorane u Županji

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Za razliku od drugih klubova koji zbog snijega nisu imali igrališta za trening, uprava kluba RNK Sladorana je od ostvarenih sredstava, na Donatorskoj večeri 2016. na kojoj je bila aukcija potpisanih dresova poznatih nogometaša, realizirala projekt „ Igralište s umjetnom travom“.„Zahvaljujući sredstvima od Donatorske večeri i sponzorima kluba od kojih ističem  Stolariju grand d.o.o. Županja, gospodina Vincetića, koji nam je za radove na postavljanju umjetne trave ustupio mali bager. Hvala mu. Treniramo u odličnim uvjetima, bez snijega i blata, a u našoj dvorani je i teretana. Po projektu je igralište napravljeno dimenzija 55 x 25, a to je 15 m duže i 5 m šire od rukometnog igrališta. Na plohi može trenirati 18 igrača. Uz samo igralište je prostor ispod tribina koje planiramo urediti sa još jednom Donatorskom večeri.“ rekao nam je Bojan Dedić, izvršni direktor kluba, koji je jedna od poluga akcija zajedno sa predsjednikom Draganom Tomasini, tajnikom Andrijanom Rukavinom i Ivom Rešićem, predsjednikom Nadzornog odbora. S Rešićem smo razgovarali o suradnji i realizaciji projekta Omladinske akademije HNK Hajduk Split.

 

 

    Do kraja veljače planirano potpisivanje ugovora o suradnji

 

„U kontaktu smo bili i ranije s Hajdukom. Početkom ove godine u Županji smo imali radni dogovor o suradnji RNK Sladorana Županja – HNK Hajduk Split. U razgovoru je bio predsjednik Hajduka Ivan Kos, od nas Bojan Dedić i ja. Našli su za oba kluba dodirne točke u projektu Omladinske akademije Hajduka.  RNK Sladorana u Županji će biti oaza prve omladinske nogometne škole u Slavoniji, a planira se u Hrvatskoj otvoriti 15 do 20. Do kraja veljače planiramo u Županji potpisati ugovor o suradnji. Napomenuo bih da će sa selekcijama raditi u Splitu educirani naši treneri, a po potrebi će dolaziti Hajdukovi instruktori. Projekt predviđa suradnju sa Kineziološkim fakultetom Zagreb. Rad će biti s najmlađim skupinama talentiranih to su limači, početnici i pioniri. Djeca osnovnih škola Županje i okruženja s tim što bi talentirani nastavili srednju školu u Splitu gdje bi trenirali u Hajdukovoj školi nogometa.“ naglasio je Ivo Rešić, a mi saznajemo da je pokazan interes roditelja za ovaj projekt iz grada Županje, susjednih mjesta i iz Orašja u BiH.

Hitovi: 332