USKLADIMO FREKVENCIJE

Košarkašima Županje drugi poraz zaredom, Vinkovčanima dva boda

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

Košarkaši Županje upisali su nažalost drugi poraz zaredom, na domaćem terenu izgubili su od Vinkovčana, u napetoj utakmici, riješenoj u posljednjim sekundama, a rezultat je bio 60-59.

Iako su igrali bez ozlijeđenog kapetana Ivana Stjepanovića i Filipa Labrtića, utakmicu su Županjci trebali dobiti, ali su ju naivno izgubili u posljednjoj minuti. Treba istaknuti odlične igre Marka Gvozdića i Filipa Oršolića, koji se nažalost ozlijedio i vjerojatno neće biti spreman za sljedeću utakmicu.  

Županjci su imali posljednji napad, točnije 13 sekundi, u tom razdoblju nisu pozvali minutu odmora, niti su odigrali smisleno u napadu, upravo suprotno. Bruno Bilić uputio je tricu, koja nije realizirana, a zašto je to bilo tako saznali smo od trenera Anđelka Župarića:

''Izgubili smo zbog ishitrenih napada, upali smo u njihov uspavani ritam i doveli utakmicu do neizvjesnosti do samoga kraja. Nakon njihove trice za vodstvo imali smo 13 sekundi do kraja napada, međutim Bruno Bilić je pokušao riješiti utakmicu kao protiv Vukovara šutom sa 8 metara, bez obzira što su gosti bili u bonusu i što smo imali mogućnost slobodnih bacanja na njihov faul.''

Najbolji strijelac bio je Filip Oršolić sa 16, Damir Kopić postigao je 11 poena, dok su Marko Gvozdić i Marin Tomić upisali 10. Koševe su još postigli Josip Mitrović (9) i Bruno Bilić (3), a u sastavu su bili Ivan Stjepanović, Borna Filipović, Anton Mičanović, Ilija Benković, Ante Ivkić i Edin Smajić.

Pred Županjcima su sada tri jake i važne utakmice, u borbi za jedno od prva dva mjesta, koja vode u doigravanje za prvu ligu - Rekord tim u Oriovcu prvi je na redu, potom Osječki sokol u Osijeku i u posljednjem kolu Belišće u Županji.

Hitovi: 417