USKLADIMO FREKVENCIJE

Svjetsko rukometno prvenstvo igra se i u - Županji, kapetan Ratko Zovkić!

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

U kući Zovkićevih u tijeku su pripreme za večerašnju polufinalnu utakmicu protiv Norveške. U pitanju je naravno Svjetsko prvenstvo u rukometu, koji se odvija u Francuskoj, a Kauboji će večeras na teren istrčati u Parizu, u rukometnom hramu dvorani Bercy. Nešto ranije na teren će istrčati obiteljski prijatelji Ratka Zovkića, u Gajevu ulicu u Županji. Njih dvadesetak, kako nam Ratko kaže, tradicionalno se okuplja već 16 godina, otkad je obitelj Zovkić uselila u kuću. U svemu ima podršku supruge, koja za drugačije, saznajemo, ne zna i uživa u tome, a dresove i razna hrvatska obilježja skupljaju niz godina i zapravo ni sami nisu sigurni koliko dugo. Naravno, uz  hrvatska, tu s i Hajdukova neizostavna obilježja...


Sve je poteklo od ljubavi prema splitskom klubu, za kojeg Ratko živi, pa mu tako nisu nepoznanica odlasci na utakmice u Split, ali i gostovanja. Naime, prepričava nam anegdotu od prije 16 godina, nedugo nakon vjenčanja, obećao je sam sebi da će stati na loptu... Pred Hajdukom je bila utakmica s Budućnosti, prva nakon uplovljavanja u bračnu luku, no ni nju nije preskočio, ljubav je, kaže, pobijedila... Kako to inače i biva.

U ovim trenucima Zovkićevi i njihovi prijatelji obavljaju posljednje pripreme za večerašnji spektakl – rade natpis na snijegu ''Hrvatska 2017'', koji će biti dugačak 15 metara, a tu je naravno i popratni sadržaj. Nakon utakmice, u slučaju pobjede u koju ne sumnjaju, kolona auta će biti organizirana, a sigurni smo da svi Županjci već znaju o čemu se radi...

Nijedno rukometno ni nogometno prvenstvno nisu propustili, a sve je to zabilježeno na brojnim fotografijama u njihovom domu, na kojima nažalost ima i onih koji više nisu s njima. Zabilježeno je i u njihovim srcima.

Neovisno o ishodu utakmice, ljubav prema Hrvatskoj ostaje, a ovo je pravi primjer kako se ona pokazuje. Ipak, mi se nadamo da ćete večeras imati priliku čuti kolonu koja trubi, a osim toga Ratko priprema i neke druge načine slavlja...

Hitovi: 8649