USKLADIMO FREKVENCIJE

Za Dan općine Gunja dva šahovska opena, POBJEDNICI JOSIPA ZOVKO I ESAD GORIĆ

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac
GUNJA – Pod pokroviteljstvom Općine Gunja, a u povodu Dana općine ( 25. srpnja) u organizaciji ŠK Šahovski centar Nexus Županja odigrana su dva Opena u šahu. Natjecanje je održano u velikoj dvorani Društvenog doma i knjižnice Gunja uz primjenu mjera stožera za zaštitu od korona virusa. Nastupili su šahistkinje i šahisti iz 13 mjesta Hrvatske: Dubrovnika, Osijeka, Garčina, Ruščice, Dugog Sela,Vinkovaca, Vukovara, Slavonskog Broda, Novih Jankovaca, Svete Nedelje, Starih Mikanovaca, Bošnjaka i Županje. Na 7. Međunarodnom rapid turniru Gunja 2020. nastupila su 22 igrača, pobjednik i osvajač pokala i prve nagrade je IM Esad Gorić sa 7 bodova iz ŠD Croatia Novi Jankovci, drugi je FM Zovko Mario iz ŠK Dubrovnik sa također 7 bodova, treći je IM Zlatko Martić sa 6,5 bodova iz ŠK Đuro Đaković iz Slavonskog Broda. Na 3. Međunarodnom kadetskom rapid turniru Gunja 2020. nastupilo je 10 natjecatelja pobjednica je Josipa Zovko sa 7,5 bodova Vukovarka članica ŠK Bošnjaci, druga je Dora Džoić sa 7 bodova iz ŠK Šahovskog centra Nexus Županja, a treći je Marin Kikić sa 6,5 bodova iz ŠK Šokadija Stari Mikanovci. Pehare, nagrade i medalje je uručio Krunoslav Lešić, direktor turnira.


Snimio: Stjepan Bogutovac
Hitovi: 65