USKLADIMO FREKVENCIJE

GRANIČAR - HNK ORAŠJE 1 : 1 ( 1 : 1)

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Na pomoćnom igralištu Spomen stadiona prve nogometne lopte u Županji odigrana je prva nogometna utakmica u 2020.
Ogled su imale momčadi NK Graničara Županja, član 3. HNL-istok i HNK Orašje, član 1. lige Federacije BiH. Treneri oba kluba su imali na raspolaganju po 24 nogometaša. Ekipe su odradile prvu fazu priprema i na ovoj prvoj provjeri pripremnog učinka po hladnom vremenu i u nazočnosti oko 150 gledatelja pokazali su dobru igru. Gosti iz susjednog Orašja ( BiH) su već u šestoj minuti došli u vodstvo 0 : 1 pogotkom Markovića. Pred kraj poluvremena u 42. izjednačio je Pastuović. U cilju provjere svih sa rastera igrača u igru su treneri uveli nove sastave momčadi. Bilo je izglednih prilika na obije strane koje nisu realizirali.

O utakmici trener HNK Orašja Samir Smajlović kaže: „ Poslije tjedan dana treninga zadovoljan sam što su dečki fizički napravili. Poslije Graničara igramo sa Modričom članom 1. lige RS, a time ulazimo u drugi ciklus rada. Na ovoj utakmici rezultat nije bio u prvom planu. Tragamo za centralnim napadačem.“ Trener Graničara Dražen Ilić ističe: „ Zadovoljan sam, jer su dečki odradili planirano. Igrale su dvije kombinirane ekipe dva puta po 45 minuta. Dakle 24 igrača sam provjerio. Trkačka dionica jako dobra bili smo agresivni. Dobra utakmica. Brine me povreda Šibalića. U srijedu igramo u Vinkovcima sa Cibaliom.“

GRANIČAR: Primeća, Lukačević, Milikčić, Cerovski, Miličević, Levec, Babić, Šimalić, Jurić, Lešić Pastguović, S. Dabić. Još su igrali: Ivkić, Lučić, Spajić, Lotar, Huber, Hodak, H. Kovačević, Pranjić, I Kovačević, Džoić, Ilić, M. Dabić. Trener: Dražen Ilić.
HNK ORAŠJE: Nedić, Šarkanović, Kovačić, Crnomarković, Devidžić, Basarić, Lugavić, Hrštić, Marinić, Pejičić, Marković. Još su igrali: Lovrić, M. Živković, Brčkalić, Sulić, Vincetić, Matolić, Marošević, Prgić, Mikić, Ma. Živković. Trener: Samir Smajlović.
Tekst i slike: Stjepan BogutovacHitovi: 445