A-2 MUŠKA KOŠARKAŠKA LIGA- ISTOK : START ŽUPANJACA SA 101 KOŠEM

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Poslije predaha za blagdane i praznike krenula je A-2 muška košarkaška liga – istok.
Tri gostujuće ekipe bile su uspješne i uzele su bodove domaćinima. Jedino to nije dozvolila momčad KK Vinkovci na svom parketu. Raduje uspjeh KK Županja u Osijeku gdje je sa 101 košem izašao sa Košarkaške akademije. Rezultat 49 : 101 plus 52. Po periodima: 14 : 27, 11 : 28, 16 : 25 i 8 : 21. Poluvrijeme: 25 : 55, drugo poluvrijeme 24 : 46. Učinak su ostvarili ovi igrači: Ivan Stjepanović 24, Josip Mitrović 15, Ivan Erslan 13, Alan Mesić 12, Ivan Gvozdić 11, Arian Kovačević 8, Bruno Bilić 6, Marin Tomić 6, Luka Špehar 4, Nikša Đuraković 2, Anđelko Župarić i Kristijan Kobaš. Trener Sanjin Kalajica.

Na ljestvici sa po osam odigranih utakmica i sa po sedam pobjeda i po jednim porazom sa 15 bodova vode KK Belišće i KK Županja. U 10. kolu koje se igra 25. siječnja slobodna je momčad Belišća, a igrati će: KA Osijek – Olimp Inspekt ing, Borovo –Đakovo, Požega – Rekord tim, derbi susjeda igraju KK Vinkovci – KK Županja.