USKLADIMO FREKVENCIJE

MEĐUNARODNI ŠAHOVSKI TURNIR 25. OPEN BOŠNJACI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

BOŠNJACI – Organizator Šahovski klub „ Bošnjaci“ uz potporu Općine Bošnjaci i sponzora učinio je sve na zavidnoj razini da ovaj jubilarni 25. Open – Međunarodni šahovski turnir bude upamćen.Od novina izdvajam što je poseban 1. Međunarodni kadetski open Bošnjaci U – 16 okupio 21-og mladog šahistu i šahistkinju, a onaj veći dio dvorane pripao je za seniorke i seniore njih 121. Ukupno u dvorani koju samo Bošnjačanke i Bošnjačani znaju ručnim radovima dekorirati. Lijepo za oko i ugodno za boravak od 3. do 9. siječnja 2020. Na svečanom otvaranju turnira Biljana Golubičić, direktorica turnira je pozdravljajući nazočne naglasila su Bošnjaci kao relativno mala sredina kada je šah u pitanju svrstana rame uz rame  sa Zagrebom, Zadrom i Pulom među šahovske sredine svojim Openom koji traje već 25 godina. Otvaranju su nazočili i Josip Šumanovac, predsjednik OV, Ivan Jelić, predsjednik ŠK Bošnjaci, Krunoslav Lešić, glavni sudac Opena, načelnik Općine Bošnjaci gospodin Andrija Juzbašić je proglasio turnir otvorenim uz želju na uspjeh sudionika. Suci su pored Krunoslava Lešića, Andrija Babić, Ivica Leaković i Adam Ilišević. Na turniru igra tri velemajstora, 11 Fide majstora, sedam međunarodnih majstora i dr.

Tekst i slike Stjepan Bogutovac
Hitovi: 334