USKLADIMO FREKVENCIJE

Na Spomen stadionu Prve nogometne lopte trenirala izabrana vrsta nogometašica Hrvatske Stožer i reprezentativke zahvalni za prijem u Županji i Slavoniji

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

„ Odlučili smo da u Slavoniji odradimo pet treninga. Jedan od njih je bio i ovaj na povijesnom stadionu hrvatskog nogometa u Županji. Zahvalni smo svim sredinama koje su nas prigrlile i pružile uvjete za treniranje.“ rekao je izbornik Mate Prskalo u čijem su stožeru treneri Božidar Miletić i Stella Gotal, treneri, Blaž Bugarin, trener vratarki. Reprezentativke njih 20 će za deset dana priprema za dvije prijateljske utakmice u Bugarskoj odraditi pet treninga. Poslije ovog dijela priprema slijedeće okupljanje je 30. kolovoza kada slijede pripreme za kvalifikacije na Europsko prvenstvo. U skupini su Litva, Belgija, Švicarskam, Rumunjska i Hrvatska. Kako reče izbornik reprezentacije koje su za dva tri koplja ispred nas po kvaliteti, a prvo je gostovanje u Litvi. Svjetsko prvenstvo je na razini muškog gdje su: Francuska, SAD, Engleska , Njemačka, Norveška, Nizozemska, Japan i dr. No, ističe izbornik i kod nas je bolje stanje što je pokazala utakmica za prvaka Osijek- Split. UEFA je proglasila ovu godinu Godinom ženskog nogometa. Među 20 reprezentativki iz inozemstva je sedam: Doris Bačić ( Juventus), Isabella Dujmenović ( SKN St. Polten), Ana Jelenčić ( Leczna), Ivana Rudelić ( Bayer Leverkusen), Iva Landeka ( Rosengard), Helena Spajić ( Crailsheim), Sandra Žigić ( Milan), iz Osijeka su: Leonarda Balog, Kristina Nevrlka, Lara Lucić i Martina Šalek. Iz Splita su: Mihaela Horvat, Monika Conjar, Matea Bošnjak, Ana Dujmović, Antonia Dulčić, Iva Bukač i Laura Kate Spiranović, a Laura Fiket ( Pregrada) i Ana Bakalar ( Neretva). Sa reprezentativkama su bili trener Graničara Ivica Vidović, a predsjednik Graničara Davor Miličević i zamjenik predsjednika Mijo Ćošković koji su izborniku Mati Prskalu uručili prigodan poklon NK Graničar Županja. 


Tekst i slike Stjepan Bogutovac

Hitovi: 223