USKLADIMO FREKVENCIJE

U Županji održana besplatna ljetna škola rukometa za osnovnoškolce

Kategorija: /

 

Članovi RK-a Županja, Toni Josić licencirali rukometni trener mlađih dobnih skupina i igrač Marko Galović, organizirali su trotjednu ljetnu školu rukometa. Poduka malih rukometaša bila je besplatna za sve, trajala je od 8. do 26. kolovoza, a cilj škole, da se na inovativan način promovira mini rukomet osnovnoškolcima od prvog do četvrtog razreda je ostvaren. Dokazuje to i podatak da je od 22 polaznika, 20 dječaka nastavilo dalje redovno trenirati mini rukomet u klubu, a naknadno se priključilo njih još šest.

 

O želji za animiranjem najmlađih Županjaca, voditelji škole razmišljali su dugo, a plan su sada i uspješno realizirali. Kako je sve krenulo rekao nam je trener Toni Josić: ''U suradnji s ravnateljima, u šestom mjesecu, zadnjem tjednu nastave posjetili smo osnovne škole u Županji, Gradištu, Štitaru i Bošnjacima. Za vrijeme sata Tjelesno zdravstvene kulture odradili smo s djecom pokazni trening, u kojemu su sudjelovali i kadeti RK Županje. Interes je bio odličan, zadovoljni smo odazivom te nam ovo daje poticaj da svake godine organiziramo ljetnu školu rukometa. Tih deset treninga u kolovozu bit će i u budućnosti naš doprinos popularizaciji sporta i promociji našeg kluba, a cilj nam je i da se poveća interes roditelja i djece za mini rukomet koji je sve popularniji kod nas, a posebno u zapadnim zemljama.''

 

Vedran Čolić, učenik drugog razreda nastavio je trenirati nakon završene škole rukometa te je iznio svoje dojmove, objasnivši zašto je odlučio naučiti više o rukometnoj igri:  ''Krenuo sam u školu rukometa sa svojim prijateljima. Druženje u dvorani bilo mi je zanimljivo, a naučio sam i voditi loptu, što mi je bilo jako važno. Na trening sam se dalje upisao jer ću moći igrati utakmice i zaraditi mišiće.''

Cilj da se djeca zainteresiraju za sport je ove godine uspješno realiziran, a hoće li Županjci od ljetne škole profitirati i na način da dobiju veliku i kvalitetnu bazu domaćih igrača koji će proći sve selekcije kluba i igrati za seniore, to nam preostaje pričekati nekoliko godina.

Hitovi: 561