USKLADIMO FREKVENCIJE

ŽNK Graničar: Dobar nogomet u sve tri selekcije

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

U natjecanje se uključuju kadetkinje i pionirke u ligu mladeži Slavonije i Baranje. Slijedeće godine kadetkinje su osvojile prvo mjesto. U kvalifikacijama za završnicu Državnog prvenstva uspješnije su bile kadetkinje ŽNK Viktorije iz Slavonskog Broda. Ženski nogomet je u gradu na Savi bio sve popularniji, a to je utjecalo klub sada broji tri kategorije, stasale su seniorke koje se natječu u Drugoj hrvatskoj nogometnoj ligi- skupina istok. U odnosu na naše okruženje rezultati su ovog proljeća zadovoljavajući.
Pionirke su odigrale tri kola i upisale isto toliko pobjeda bez primljenog gola, treba istaknuti da igraju jako lijep nogomet.U strijelce su se upisivale: sa po tri zgoditka Petra Zlatunić i Mia Filipović, a po jedan pogodak su postigle: Lea Marija Kobaš, Helena Lešić, Ela Žigić i Arvena Solenko. Kadetkinje su odradile uspješno dva kola uvjerljivim pobjedama u susretima sa ŽNK Višnjevac Osijek 8 : 0 i ŽNK Vinkovce 7 : 0. Seniorska ekipa Graničara je na
dvije odigrane utakmice zabilježila dvije pobjede, a igrale su sa ekipom Mikanovci koje su savladale 9 : 0 i 4 : 1. Za nekoliko dana pionirke i kadetkinje imaju test utakmice u svojim kategorijama u Slavonskog Brodu sa ekipom Viktorije koja je član Prve seniorske
HŽL. Graničarove nogometašice rođene 2003/04/05 godišta sudjeluju u selektivnom procesu Hrvatskog Nogometnog Saveza središta Osijek. „ Selektivni program sastoji se od tri okupljanja sa širim popisom igračica. Nakon prve selekcije taj se broj smanji,također i nakon drugog okupljanja te se na završno okupljanje pozivaju igračice koje su najviše pokazale u prethodna dva okupljanja. Nakon zadnjeg okupljanja pravi se ekipa od 18 igračica koje čine reprezentaciju središta Osijek. Završnica svih pet središta odigrat će se u svibnju ove godine i u konačnici izabrati igračice koje će činiti reprezentaciju Hrvatske u uzrastu do 17 godina U-17. GRANIČAR je u početku sudjelovao s 6 igračica( Mia Filipović, Klaudia Vukotić) , ali na treće okupljanje pozvane su: Antonia Bačić, Nikolina Jelić, Ozana Lakota i Karla Trojan. Očekujemo da će županjske potencijalne reprezentativke pokazati svoje nogometne vrijednosti istim znanjem kako igraju u klubu te tako izboriti svoje mjesto u reprezentaciji središta. Pozornosti vrijedni rezultati
nogometašica Graničara se ostvaruju uz potporu predsjednika i uprave NK Graničar. U ŽNK Graničar Županja pozivaju djevojčice
od 2011. do 2006. godišta kao i starije koje su imale iskustva s igranjem nogometa da se priključe klubu.“ rekao nam je trener i voditelj ženskog nogometa u Županji Ivica Vidović, stalni član trenerskog stožera središta Osijek te pomoćni trener izbornice ženske nogometne reprezentacije do 17 godina na prošlim kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo".
Tekst i slika Stjepan Bogutovac

Hitovi: 344