USKLADIMO FREKVENCIJE

Prvi krug KUP-a Krešimir Ćosić 2018/2019 KK ŽUPANJA – KK RIBOLA KAŠTELA 57 : 56

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA – Blizu 200 gledatelja došlo je u Sportsku dvoranu Gimnazije u Županji  da pomognu bodrenjem svoje košarkaše u ogledu sa prvoligašem KK Ribola Kaštela.Počelo je svjetlosnim efektima i korijandolima u znak pozdrava momčadima koje su izborile privi krug natjecanja  KUP-a Krešimir Ćosić. Igralo se oprezno prvi period 16 : 11, a u istom stilu se nastavilo, malo koševa i puno opreza u igri. Nisu promijenili ni igrači sa klupe. Poluvrijeme 53, a drugo 50 koševa. Najefikasniji kod domaćih je Ivan Stjepanović  sa 20 i Josip Mitrović sa 16 koševa, a kod gostiju sa po 16 koševa Frano Marasović i Marin Vručinić. Zadnje sekunde utakmice slobodna bacanja neuspješna, ruka je zadrhtala a odluka se čekala uz uzdahe iz gledališta. Sirena je označila kraj i čestitke i plasman u drugi krug idu Županji na ruku zaslužili su to odabranici trenera Sanjina Kalajice. Zagljeni i razdragani košarkaši i stručno vodstvo čekaju protivnika koji će doći u ovu dvoranu u Županji. Povijesni grad sporta Županja dobio je još jednu povijesnu utakmicu i sigurnim korakom ide dalje ne samo u KUP-u nego i u Drugoj ligi regije istok. Zagrebu Agrodalm – Sonik Puntamika  81 : 88. Nadajmo se da u Županji neće gosti izboriti 2. krug KUP-a Krešimira Ćosića, zato domaći igrači očekuju potporu navijača. Do ovog uspjeha KK Županja je u pobijedila KK Vinkovce 71 : 55 i u Finalu KA Osijek 91 : 44. Županja igra usporedo i prvenstvo 2. muške lige-skupine istog i to uspješno. Po riječima trenera Sanjina Kalajice na utakmici sa KK Ribolom Kaštela pokušat će njegova momčad pružiti maksimum da bi iznenadila goste.

Za KK Županju su igrali: Bruno Bilić 7, Josip Mitrović 16, Kristian Kobaš, Stipe Mustapić, Marko Gvozdić, Nikša Đuraković, Ilija Benković, Ivan Stjepanović 20, Marin Tomić 5, Filip Oršulić 2, Luka Bušić 1, Ivan Gvozdić 4. Trener: Sanjin Kalaica, pomoćni trener: Anđelko Župarić.

Snimio S. Bogutovac

Hitovi: 348