USKLADIMO FREKVENCIJE

ZAVRŠEN 12. KUP GRADA ŽUPANJE : BLOK CENTAR 12 GODINA STRPLJIVOG IGRANJA DO PRVAKA TURNIRA

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

ŽUPANJA - U organizaciji Grada Županje i Savjeta mladih igrao se i ove 2018 godine 12. KUP GRADA ŽUPANJE - tradicionalni malonogometni noćni turnir gradskih naselja i ulica, na asfaltnom terenu malih sportova Spomen stadiona prvoj nogometnoj lopti u Hrvatskoj u Županji.U konkurenciji je bilo 12 ekipa koje su se natjecale za titulu pobjednika. Do ove godine su prvaci bile ekipe: Gredice četiri puta, Šećerana tri, Šantava i Veliki kraj centar po dva puta. Na ovom turniru strpljivog igranja na pobjednički tron je došla ekipa Blok Centar. Ovaj nogometni ugođaj u gradu na obali Save se prilagođavao rasporedu Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji. Kada je igrala Hrvatska nije igran turnir. Vremenske neprilike su razbile plan organizatora. Kiša je tjerala na odgađanje utakmica. Planiran je početak 4. srpnja, a završetak 21. srpnja. Bez obzira na sve okolnosti kasnilo se samo tjedan dana od zacrtanog roka. kada će se na finalnoj večeri biti uručena priznanja. Sustav natjecanja je takav da su ekipe podijeljene u dvije skupine.  Igra se bod sustav= svatko sa svakim nakon čega po četiri ekipe idu dalje u četvrtfinale gdje se natjecanje nastavlja po nokaut sustavu. Određene su skupine u nazočnosti predstavnika ekipa. A- skupina: 1.Veliki kraj/Centar, 2.Gredice, 3.Ciglana/Rošin sokak, 4.Manđalos, 5.Šantava, 6.Blok centar. B –skupina: 1.Šećerana, 2.Obla/Mlaka, 3.Piškorevci, 4.Novo naselje, 5.Virovi, 6.Šlajs. U završnici su uključene i četiri ekipe djece iz naselja. Šantava, Veliki kraj/centar, Manđalos i Virovi. U finalnoj utakmici djece Šantava – Virovi 2 : 1. U završnoj večeri u utakmici za 3. mjesto Šećerana – Šantava u regularnom tijeku 1 : 1 ( Ivan Šarčević i Bakir Bukva) na šesterce 2 : 4. Zgoditke postigli: Bakir Bukva, Matko Branšteter i Elvir Bukva za  Šantavu, a Ivan Spajić za Šećeranu. Utakmice sudili: Tomislav Šiklić i Mato Bjelopavlović. FINALE: NOVO NASELJE – BLOK CENTAR 3 : 3 ( 1:2) regularni tijek, šesterci: 5 : 6. Strijelci: Karlo Ešegović 2 i Slaven Pejčić 1 za Novo Naselje, a Dejan Mićanović 2 i Josip Lotar 1 za Blok Centar. Šesterce realizirali: Hrvoje Babogredac, Ivan Prnjak za Novo Naselje, a Tomislav Petričević, Mihael Doknjaš i Mato Lukačević za Blok Centar.BLOK CENTAR: Goran Husarek,vratar i voditelj momčadi, Bruno Lešić, Domagoj Markovinović, Tomislav Petričević, Mato Lukačević, Mario Ilić, Dejan Mićanović, Josip Lotar, Marko Pastuović, Domagoj Zovko, Mihael Doknjaš, Dino Goda, Boris Debak, Goran Pavičić.NOVO NASELJE: Luka Blažević, Mario Spajić, Željko Đaković, Karlo Ešegović, Slaven Pajčić, Ivan Prnjak, Josip Gregorović, Bruno Jozanović, Luka Huber, Marko Komljenović, Hrvoje Babogredac. Finalna utakmica je potvrdila da su zasluženo ove dvije momčadi najbolje u KUP-u. Pogotkom Lotara poveo je Blok, izjednačio je Slaven Pejčić, a Karlo Ešegović  u prednost dovodi Naselje, Dejan Mićanović poravnava na 2 : 2, Ešegović uzvraća za 3 :2, Mićanović je izjednačio na 3 : 3. Rulet šesteraca promašaji okvira, obrane vratara, a Blok Centar pogađa za prvu titulu pobjednika KUP-a Grada Županje u svojoj 12-toj godini nastupa na turniru. Pobjednički pokal i nagrade je uručio uz čestitke za ostvarene rezultate, Mladen Dogan, zamjenik gradonačelnika Grada Županje. Poredak ekipa: 1. Blok Centar, 2. Novo Naselje, 3. Šantava. Najefikasniji strijelac turnira sa 4 zgoditka je Igor Ivkošić ( Šećerana), najuspješniji vratar je Luka Blažević (Novo Naselje),  igrač turnira je Tomislav Petričević ( Blok Centar), oni su primili statue. Organizator je podijelio sretnim posjetiteljima nagrade tombole.     

                                                 Tekst i slika Stjepan Bogutovac  

Hitovi: 992