USKLADIMO FREKVENCIJE

Svečanost primopredaje dužnosti, ali i podrška hrvatskim nogometašima iz Županje!

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Svečana primopredaja dužnosti zapovjednika Gardijske oklopno-mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske  Oružanih snaga Republike Hrvatske  održana je danas u kino dvorani „Mladost“ u Županji

Dužnost zapovjednika Gardijske oklopno mehanizirane brigade Hrvatske kopnene vojske Oružanih snaga Republike Hrvatske  preuzeo je  brigadir Mijo Validžić od dosadašnjeg zapovjednika, brigadnog generala Denisa Tretinjaka. Neposredno pred početak svečanosti u dvorani Mladost, gradonačelnik Županje i saborski zastupnik Davor Mililičević primio je u svom uredu pripadnike Hrvatske vojske koji su potom na spomen obilježju poginulim hrvatskim braniteljima županjske Posavine zapalili svijeće.Na svečanosti koju je u dvorani Mladost vodio narednik Ivica Oršolić nakon obraćanja brigadnog generala Denisa Tretinjaka i brigadira Mije Validžića, nazočnima među kojima je uz gradonačelnika Davora Miličevića bio i vukovarsko-srijemski župan Božo Galić, obratio se zapovjednik Hrvatske kopnene vojske brigadni general Siniša Jurković,a potom i načelnik glavnog stožera oružanih snaga Republike Hrvatske general zbora Mirko Šundov.

Nakon svečanosti u dvorani Mladost pripadnici Hrvatske vojske, zajedno sa županom Božom Galićem i gradonačelnikom Davorom Miličevićem na spomen stadionu Prvog igranja nogometa uputili su posebnu poruku hrvatskoj nogometnoj reprezentaciji. Narednik Ivica Oršolić je istaknuo kako 600 pripadnika Hrvatske vojske ovim činom daje podršku hrvatskim nogometašima na Svjetskom nogometnom prvenstvu, a poruka ima dodatnu snagu jer je upućena iz Županje, iz kolijevke nogometa, sa stadiona Prvog igranja nogometa.

Hitovi: 1032