USKLADIMO FREKVENCIJE

U Županji izašlo 38,44 posto birača

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Kandidat Hrvatske demokratske zajednice Davor Miličević osvojio je na  lokalnim izborima četvrti gradonačelnički mandat. Za njega je glasovalo 54,19 posto birača, odnosno, 2.152 od 3.970 koji su

izašli na glasovanje. Nezavisni kandidat Željko Džoić-Roka, koji je ujedno i predsjednik županjskog SDP-a, dobio je 40,49 posto glasova birača, odnosno, povjerenje mu je ukazalo 1.608 birača.

Lista HDZ-a za Gradsko vijeće Županje dobila je 50,82 posto glasova, a kandidacijska lista grupe birača 26,75 posto. Socijaldemokratska partija Hrvatske u Županji je na lokalnim izborima dobila 13,23 posto glasova birača, a Hrvatska seljačka stranka 9,18 posto. U mandatima to znači 9 vijećničkih mjesta za HDZ i listu nositelja Davora Miličevića,  5 za nezavisnu listu nositelja Željka Džoića-Roke, dva mjesta za SDP i listu nositelja Josipa Gregorovića, te jedan vijećnički mandat za HSS s liste kojoj je nositelj bio Marko Maroševac.

Od ukupno 10.894 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 3.970 birača, odnosno, 38,44 posto, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 3.970, odnosno 38,44 posto. Važećih listića bilo je 3.801, odnosno, 95,74 posto. Nevažećih je bilo 169 listića, odnosno, 4,28 posto.

Tako su, prema podacima DIP-a, vijećnički mandat u Gradskom vijeću Županje s liste HDZ-a osvojili: Davor Miličević, Nada Galović, Anto Juko, Damir Juzbašić, Mladen Stažić, Ivan Miličić, Petar Buljević, Katarina Andrašić i Petar Ćatić. Kandidacijska lista grupe birača dobila je 5 mjesta te su s liste izabrani Željko Džoić Roka, Darko Lorger, Mladen Huber, Andrea Župarić i Ivica Šarić. Socijaldemokratska partija Hrvatske dobila je 2 mjesta, te su s liste izabrani Josip Gregorović i Manda Kopić. Hrvatska seljačka stranka također će imati predstavnika u Gradskome vijeću Županje, a to će biti Marko Maroševac.

Hitovi: 443