USKLADIMO FREKVENCIJE

Rebalans uoči blagdana

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 Iako je na dnevnom redu sjednice Gradskog vijeća Županje bilo čak 13 točaka dnevnog reda, sjednica je trajala tek nešto više od dva sata, i to vjerojatno iz razloga što je bila posljednja u ovoj, 2016. godini, pa su odmah na početku gradski vijećnici istaknuli da neće postavljati puno pitanja obzirom na blagdansko ozračje .No, ipak, na Aktualnom satu pitanje vijećnika Željka Džoića (SDP) da je u objavljenom planu za 2016. godinu vidljivo da su neke investicije u gradu "iscijepane" na više malih projekata kako bi se izbjegao postupak javne nabave, zbog čega su se gradom počele širiti razne glasine, potaknulo je na vrlo opširan odgovor gradonačelnika Davora Miličevića i raspravu koja je uslijedila na relaciji Džoić-Miličević. Džoić je pozvao gradsku vlast "da skine stigmu pogodujuće vlasti" i da javno objavi tko je sve dobivao poslove na izvođenju radova i na temelju kojih ponuda, jer javnost ima pravo znati. Time bi, smatra vijećnik Željko Džoić, pokazali i dokazali opravdanost dobivenog priznanja Instituta za javne financije, koje Županju svrstava među najtransparentnije gradove u Hrvatskoj. Gradonačelnik Davor Miličević je, odgovarajući, istaknuo da pojedini vijećnici i predblagdansko vrijeme očito koriste u predizborne svrhe. Nekoliko puta pozvao je Džoića neka javno kaže o kojoj se to konkretno javnoj nabavi i kojim investicijama radi, kategorički odbacivši navode o njihovom "razbijanju" i pogodovanju pojedinim izvođačima. Poručio je da se radi o objedama pojedinaca, "očito onih nezadovoljnih koji nisu dobili posao. Vijećnika Džoića zanimala su i plaćanja prekomjerne potrošnje vode u zgradama kolektivnog stanovanja, o čemu je opširno govorio direktor Stanobiroa d.o.o. Branko Stojčić.

Hitovi: 640