USKLADIMO FREKVENCIJE

Održana sjednica Gradskog vijeća Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Na jučerašnjoj sjednici Gradskog vijeća Županje usvojena je, i to jednoglasno, odluka o naknadama članovima Gradskog vijeća i drugim osobama koje sudjeluju u radu Gradskog vijeća. Tako će naknada vijećnicima iznositi 500 kuna mjesečno, dok će predsjednica Gradskog vijeća imati naknadu u paušalnom iznosu od 750 kuna mjesečno, a potpredsjednik Gradskog vijeća Županje 650 kuna mjesečno. Inače, sjednica je započela Aktualnim satom i pitanjima vijećnika. Prva je postavio vijećnik Mladen Stažić (HDZ) kojega je zanimalo zašto su poništena 3 natječaja za pripravnike u gradskim službama, na što je gradonačelnik Damir Juzbašić odgovorio da Hrvatski zavod za zapošljavanje ne sufinancira stručno osposobljavanje u gradskim službama s 50 posto, kao što je riječ o tvrtkama. ”Neinteligentno je bilo preko Grada bilo što raspisivati, jer HZZ ne financira 50 posto KADA IDE PREKO Grada. Dakle, Čistoća, Stanobiro, Komunalac, Vjeverica, dat će pola novaca, ali za jedinice lokalne samouprave više ne daju. A i da daju, proračun koji smo donijeli 29. 12. je toliko loš da nema novaca niti za tih pola.” pojasnio je gradonačelnik Juzbašić i dodao: ”Nema osvetoljubivosti, nema mog hira, nikakve skrivene namjere, nego jednostavno strpimo se. Naravno da ćemo raspisivati što budemo mogli za pripravnike, naravno da je cilj da ih zadržimo, ali strpite se. Očekivao sam barem 100 dana razumijevanja na ove konkretne stvari. Politikantstvo ću i prihvatiti, i trebate nas podbosti, ali jednostavne, konkretne stvari ne stoje kako ste rekli.” naglasio je gradonačelnik Juzbašić. Između ostalog, gradonačelnik Juzbašić odgovorio je i vijećniku Mariju Galoviću (SDP) na pitanje što se dobiva s profesionalnim zamjenikom gradonačelnika uz godišnji trošak plaće od oko 270.000 kuna, te planiraju li se u Nadzorne odbore uključiti i oporba i radnici tvrtki. „Drago mi je što je Petar Buljević pristao profesionalno obavljati dužnost zamjenika gradonačelnika. Dobili smo vrhunskog profesionalca, a obzirom da više nemamo velike naknade za predsjednika i potpredsjednika vijeća, nemamo drugog dogradonačelnika, efekt povećanja troška neće biti baš tih 270.000 kuna.” rekao je, između ostalog, gradonačelnik Damir Juzbašić koji je na Aktualnom satu sjednice vijeća rekao i da u Nadzornim odborima neće biti oporbe.
 
 
 
 
 
 
 
160
Broj korisnika koji su vidjeli
6
Angažmani
Promoviraj objavu
 
44
 
Hitovi: 75