USKLADIMO FREKVENCIJE

Treću godinu zaredom Zaklada Marin Čilić dodijelila stipendije i donacije

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

Treću godinu zaredom Zaklada Marin Čilić dodijelila je stipendije klasičnim mladim glazbenicima i mladim sportašima te donacije školama. S obzirom na epidemiološke uvjete, ove godine je dodjela organizirana u sportskoj dvorani poštujući propisane mjere i pazeći na sigurnost i zdravlje stipendista, medija i organizatora. I ove je godine Marin Čilić uručio stipendije, po 10.000 kuna za 10 vrhunskih mladih glazbenika te 11 iznimnih mladih sportaša te po 50.000 kuna dvjema školama - Gimnaziji Županja i Srednjoj školi Zlatar. U ime Gimnazije Županja, donaciju su primili ravnatelj Ivica Živković, državni prvak iz kemije Jasmin Mehičić i profesorica kemije i biologije Mirjana Lermajer. „ Svake godine odabir stipendista kao da je sve teži. Jako je puno talentirane djece, iznimno uspješnih mladih ljudi koji zaslužuju svu podršku nas koji smo u mogućnosti tu podršku i pružiti. Znam iz vlastitog iskustva što znači sam graditi svoj put, tako da sam najsretniji kad mogu ovako nešto raditi. Podupirati, biti nekome onaj vjetar u leđa za ostvarenje snova.” -izjavio je Marin Čilić. Zaklada Marin Čilić je pokrenula projekt stipendija prije tri godine s ciljem pružanja podrške darovitoj djeci koju okolnosti, poput nedostatka financijskih sredstava, sprječavaju u usavršavanju vještina i ostvarivanju njihovih snova.

 
 
 
 
 
 
 
 
Hitovi: 89