USKLADIMO FREKVENCIJE

Davor Miličević kandidat HDZ-a za gradonačelnika Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Gradski odbor HDZ-a Županja donio je odluku da će na svibanjskim lokalnim izborima aktualni gradonačelnik Davor Miličević ponovno biti kandidat HDZ-a za gradonačelnika Županje. Glavni je to sažetak sjednica Gradskog odbora HDZ-a Županja koje su, kako je rekao Mladen Dogan, v.d. predsjednika Gradske organizacije HDZ-a Županja, održanih krajem prošlog tjedna. „Od zadnjih unutarstranačkih izbora dužnost predsjednika gradske organizacije bila je da u roku od mjesec dana sazove Gradski odbor i da se na Gradskom odboru definiraju smjernice i daljnji rad HDZ-a. Na žalost, sjednica nije bila sazvana, osim jedne telefonske oko Božića na kojoj je formalno konstituiran Gradski odbor, a nakon toga niti jedna. Znamo da je vrijeme kada se pripremaju liste i kandidati za lokalne izbore i bilo je hitno potrebno da se sazove sjednica. U međuvremenu je predsjednik Gradske organizacije Damir Juzbašić podnio ostavku na funkciju predsjednika i opravdao se da ne može sazvati Gradski odbor, odnosno, da se ne može baviti lokalnim izborima budući ima velike obveze na poslu u Ministarstvu gospodarstva glede potresa u Petrinji i Sisku.” ističe Mladen Dogan i nastavlja: „Po statutu sjednicu mogu sazvati tri dopredsjednika, no nisu se mogli dogovoriti, odnosno, dva nisu bila za sazivanje, a jedan jeste. Budući to nije učinjeno, a prema Statutu stranke 5 članova svojim potpisom može inicirati sazivanje sjednice, tako se i dogodilo. Na inicijativu 5 članova Gradskog odbora sjednica je sazvana i odazvalo se 17 članova, dok se nisu odazvali dopredsjednici i nisu došli Zvonimir Stjepanović i Anto Gagulić. Nazočni sjednici upoznati su sa zbivanjima unutar stranke i oko lokalnih izbora i dogovoreno je da se sljedeći dan ponovo održi sjednica i da se izabere vršitelj dužnosti predsjednika. „ nastavlja pojašnjavati Mladen Dogan tijek događanja oko sjednica i odluka. Na novoj sjednici predloženo je da upravo Mladen Dogan, koji je prilikom unutarstranačkih izbora dobio najviše glasova pri izboru članova Gradskog odbora, bude imenovan za v. d. predsjednika Gradske organizacije. Nadalje, održana je još jedna sjednica uz nazočnost 17 članova Gradskog odbora i ispriku jednog od dopredsjednika da ne može nazočiti zbog suđenja na utakmici, te je jednoglasno donesena odluka da Davor Miličević bude kandidat HDZ-a za gradonačelnika Županje. „Pod njegovim vodstvom u proteklih 16 godina dobili smo sve izbore u Županji, od predsjedničkih, EU izbora, do parlamentarnih i smatrali smo da nema potrebe imenovati drugog kandidata. „ pojasnio je Dogan.
Dodaje kako će se o imenu zamjenika gradonačelnika razgovarati u sljedećim danima, kao i o prijedlozima za listu HDZ-a za Gradsko vijeće. Kandidat HDZ-a i aktualni gradonačelnik Davor Miličević kratko je u izjavi za program HRŽ-a naglasio kako bi volio da se sve što se u HDZ-u dogodilo u posljednje vrijeme ipak nije dešavalo. „Pobjednička smo stranka u Županji i HDZ nije smio dozvoliti te neke procese. Ako imate dobre rezultate, nemojte mijenjati to što je dobro. Poštujem volju većine i pred nama je vrijeme kada treba preuzeti odgovornost.” mišljenja je Miličević koji najavljuje kako će građani sigurno znati prepoznati trud i rad. „Građani će dati sud i o mome radu i radu mojih političkih konkurenata.” kratko je rekao Davor Miličević, kandidat HDZ-a za gradonačelnika Županje.
Hitovi: 284