USKLADIMO FREKVENCIJE

JUZBAŠIĆ: MNOGE STVARI SU ZRELE ZA PROMJENU, MILIČEVIĆ: OVO JE PIROVA POBJEDA

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević
Na unutarstranačkim izborima u Hrvatskog demokratskoj zajednici, održanima 22. studenog, Gradska organizacija HDZ-a Županja dobila je novog predsjednika Damira Juzbašića, dok su potpredsjednici Kruno Šarić, Marko Adžamić i Marko Nikolić. Komentirajući rezultate izbora za program HRŽ-a novi predsjednik Gradske organizacije HDZ-a Županja Damir Juzbašić je rekao kako je HDZ dobio i novog predsjednika i nove potpredsjednike, ali i jedan prilično novi Gradski odbor gdje je zaista jedan festival demokracije. „U Gradskom odboru je puno ljudi koji podržavaju gospodina Miličevića, dok potpredsjednici podržavaju mene, ali vjerujem da svi zajednički možemo puhati u ista jedra, a to je što jači HDZ u Županji i što jača Županja nakon lokalnih izbora.” istaknuo je Damir Juzbašić. Podsjetio je da HDZ radi prema Statutu, prema pravilnicima i da će kruna svega biti proljetni lokalni izbori na kojima će HDZ nastaviti kontinuitet na vlasti u Županji. Dodao je kako je izlaznost na unutarstranačke izbora bila začuđujuće velika, no sigurno je, ističe Juzbašić, kako je potrebno raditi na ažuriranju članstva stranke u Županji. „I dalje ima barem 300 mrtvih ili raseljenih, zato je na tajništvu da maticu članstva dovede u red, pa neka to bude 800 ili 900 članova, ali nije 1300. Nisam tvrdio da nije sve valjalo, ali mnoge su stvari bile zrele za promjenu što je članstvo stranke i izrazilo na ovim izborima. Ja sam tu da provedem zacrtano, a onda i da, ono što nas posebno veseli, preuzmemo upravljanje gradom i građanima ponudimo jedan optimizam i jednu novu nadu.” poručio je novi predsjednik Gradske organizacije HDZ-a Županja Damir Juzbašić. „Očekujem da se svi skupa uključimo da naš grad vratimo na neke staze na kojima svi želimo da bude. Zahvaljujem svima koji su izašli na izbore, jer nije bilo ni lijepo ni lako stajati i po 40 minuta uz sve ove mjere kako bi se glasovalo. Uz Božju pomoć bit će bolje i krenut ćemo u novome smjeru.” istaknuo je dan nakon unutarstranačkih izbora Damir Juzbašić, predsjednik Gradske organizacije HDZ-a Županja.
Aktualni gradonačelnik Županje i bivši predsjednik Gradske organizacije HDZ-a Županja Davor Miličević također je dan nakon unutarstranačkih izbora prokomentirao situaciju za program HRŽ-a i tom prigodom zahvalio svima koji su izašli na izbore uz poštivanje svih propisanih epidemioloških mjera. „Čestitam pobjedniku, pobjednicima na rezultatima koje su ostvarili. Izbori su protekli u redu, no u vrijeme prije izbora puno toga nije bilo korektno, ali bit će vremena govoriti i o tome.” rekao je Davor Miličević dodajući kako se ne smatra gubitnikom ovih izbora. „Protivna, suprotna strana, previdjela je jednu situaciju, odnosno, od ukupno 17 mandata u Gradskom odboru moja strana ima 15 mandata. I bilo koja odluka za ubuduće donosi se na Gradskom odboru i mislim da se u ovome slučaju radi o Pirovoj pobjedi. Suprotna strana će reći da to nije tako, no vidjet ćemo, jer ovo je prvo poluvrijeme. Gradonačelnik je gradonačelnik do lipnja iduće godine, a poslije lokalnih izbora po Statutu su propisani ponovo stranački izbori.” istaknuo je Davor Miličević u izjavi za program HRŽ-a. Dodao je kako će se izbori još analizirati, jer po njemu, puno je ljudi igralo dvostruku igru. „Od 1285 članova na izbore je izašlo skoro 800, što je bilo i za očekivati jer su za mjesto predsjednika stranke bila dva kandidata. Čestitam na rezultatima i vidjet ćemo kako će biti donesene sve buduće odluke, jer odgovornost se treba preuzeti.” zaključio je, između ostalog, Davor Miličević, aktualni gradonačelnik Županje i bivši predsjednik Gradske organizacije HDZ-a Županja.
Hitovi: 97