USKLADIMO FREKVENCIJE

Sazvana dugoočekivana sjednica Gradskog vijeća Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Za utorak, 24. studenog 2020. sazvana je sjednica Gradskog vijeća Županje, a kako je obrazloženo uz poziv dostavljen za ovu sjednicu, za 5 točaka predloženog dnevnog reda sjednica je sazvana na obrazloženi prijedlog najmanje trećine članova Gradskog vijeća Županje.Podsjetimo, od rujna ove godine vijećnici Mladen Huber, Darko Lorger, Ivica Šarić, Andrea Župarić, Petar Buljević i Anto Juko traže sazivanje Gradskog vijeća Županje i donošenje Odluke o razrješenju predsjednice Gradskog vijeća Nade Galović i potpredsjednika Gradskog vijeća Ante Juke. Osim ovih prijedloga, na sjednici koja bi se trebala održati u kinu „Mladost” naći će se i Odluke o izboru predsjednika i potpredsjednika Gradskog vijeća Županje, no u dostavljenome pozivu nema prijedloga. Nadalje, predviđeno je i razmatranje Odluke o smanjenju prireza na porez na dohodak s 12 % na 9 %, što je također prijedlog spomenutih vijećnika u Gradskome vijeću. Dnevnim redom dugoočekivane sjednice Gradskog vijeća Županje planirano je donošenje i Odluke o osnivanju Javne vatrogasne postrojbe Grada Županja, te Nacrt i prijedlog Odluke o isplati prigodnog dara (božićnice) umirovljenicima, odnosno, kako je navedeno u prijedlogu, o isplati božićnice u obliku paketa prehrambenih proizvoda čija je vrijednost 400 kuna. Božićnica bi se, prihvati li se prijedlog gradonačelnika Davora Miličevića, isplatila svim umirovljenicima koji imaju prebivalište u Županji, bez imovinskog cenzusa visine mirovine, a procjena je da se radi o 1800 umirovljenika. Što se tiče financijskih sredstava za provedbu ove odluke, u proračunu Grada Županja za 2020. godinu potrebno je osigurati sredstva za provođenje ove odluke rebalansom proračuna za 2020. godinu.

Hitovi: 128