USKLADIMO FREKVENCIJE

Nezavisni vijećnici Grada Županje traže pomoć od predsjednika Milanovića i premijera Plenkovića

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
U priopćenju nezavisni vijećnici Grada Županje navode kako se ,  nakon  27 dana (09.10.2020. zaprimljeno) od dostave službenog zahtjeva Ministarstvu pravosuđa i uprave za sazivanjem sjednice Gradskog vijeća Grada Županje iniciranog od 1/3 6 (šest) vijećnika , zbog šutnje administracije Ministarstva pravosuđa i uprave i ministra Ivana Malenice  ne saziva  sjednica Gradskog vijeća Grada Županje. U priopćenju se nadalje kaže kako su se  šestorici nezavisnih vijećnika Grada Županje  u traženju pomoći za poštivanje Zakona i Ustava Republike Hrvatske pridružila  još četiri vijećnika Grada Županje, te da je  10 potpisanih vijećnika, što predstavlja kvalificiranu većinu u Gradskom vijeću Grada Županje, zatražilo pomoć od predsjednika Republike Hrvatske Zorana Milanović i predsjednika Vlade Republika Hrvatske Andreja Plenkovića za hitnim sazivanjem sjednice Gradskog vijeća Grada Županje sa predloženim dnevnim redom i obrazloženjem razloga sazivanja.
"S obzirom da ova sapunica uzrokovana nepoštivanjem Zakona i Ustava od predsjednice Gradskog vijeća Nade Galović i gradonačelnika Grada Županje Davora Miličevića, uz blagoslov Ministarstva pravosuđa i uprave traje od 11. rujna 2020. godine ili točnije 55 dana bili smo prinuđeni tražiti pomoć od predsjednika RH-a i Predsjednika Vlade RH-a", navode u priopćenju Nezavisni vijećnici Grada Županje.
Hitovi: 108