USKLADIMO FREKVENCIJE

Priopćenje nezavisnih vijećnika o (ne)sazivanju sjednice Gradskog vijeća

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
„Nepoštivanje Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi od strane predsjednice Vijeća Nade Galović i gradonačelnika Davora Miličević potpomaže i Ministarstvo pravosuđa i uprave i ministar Ivan Malenica odgađajući sazivanje sjednice Gradskog vijeća Grada Županje.Očito pod pritiskom lokalnih čelnika HDZ-a Vukovarsko – srijemske županije ministar pravosuđa i uprave Ivan Malenica ne saziva sjednicu Gradskog vijeća Grada Županje na inicijativu 1/3 vijećnika Grada Županje (6 vijećnika), što je u skladu sa Zakonom o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi”, navodi se u priopćenju koje su medijima uputili nezavisni vijećnici Grada Županja. U priopćenju se navodi i kako je zbog toga, između ostalog, upitno dobivanje 1.500.000,00 kn iz proračuna za 2021. godinu za rad Vatrogasne postrojbe, te ako se ne donesu određene odluke do 15.11.2020. godine u Gradskom vijeću oko ustroja , sredstva za Javnu Vatrogasnu postrojbu za 2021. godinu neće ući u proračun RH-a, potom da zbog toga građani Grada Županje neće plaćati manji prirez na porez na dohodak u iznosu od 9%, manju komunalnu naknadu u Gradu i drugo.
“Iz izvora bliskih HDZ-u Vukovarsko-srijemske županije imamo informaciju da su čelni ljudi HDZ-a Vukovarsko – srijemske županije bili kod ministra Ivana Malenice i tražili maksimalno odugovlačenje održavanja sjednice Gradskog vijeća Županje na inicijativu 1/3 vijećnika, zbog unutarstranačkih izbora u HDZ-u Županje, a nesazivanjem iste očito je da se ministarstvo priklonilo strančarenju HDZ-a, a ne provođenju Zakona o lokalnoj i područnoj (regionalnoj) samoupravi”, stoji u priopćenju Kluba nezavisnih vijećnika Grada Županja.
 
 
 
 
 
Hitovi: 146