USKLADIMO FREKVENCIJE

Jedno lijepo sjećanje

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić
 
U Galeriji LUŽ 08 otvorena je izložba slika "Jedno lijepo sjećanje" slikara Milana Cimeše. Stjepana Jozića i Slavka Živkovića, koji su nas prerano napustili, a kojih ćemo se uvijek sjećati kroz njihova djela.
"Sjetim onoga pogleda na tek dovršenu Jozićevu sliku, Cimešinu liniju zelene, Slavkovu misao o problemu u likovnom djelu. Da sjetim se, odmah mi je onako drago oko srca, duša mi j ispunjenija.Obilježili su jedno vrijeme, naše živote, druženja, bili su svakodnevnica, a isto tako i svemirski putnici kroz svoja razmišljanja, likovna djela, nastajanja, stvaranja. Mnogima učitelji, rame za plakanje, ali i djeca željnja znanja, novoga, lijepoga, nestvarnoga. Jednostavno su bili umjetnici stvaranja", rekao je Krešo Marić, koji je posjetitelje vodio kroz izložbu te posebno naglasio kako su to bili ljudi kojih ćemo se rado sjećati, ali i ljudi koje je dragi Bog htio bliže sebi, da komuniciramo s njihovim talentima, da imamo lijepa sjećanja na djela nastala u životu i za života, ali isto tako da pokušamo uhvatiti nit bezvremenskog u njima.
"Gledajući danas njihove uratke osjećam se uzvišeno, dobro i vrlo smireno. Tako smiren želim zajedno s Vama, u čast ovih magova slikarstva podići čašu vina na Martinje 2019. godine, kazao je Krešo Marić zahvalivši gospodinu Županiću koji je posudio slike za ovu izložbu.
O izložbi je govorio Zlatko Kokanović, predsjednik LUŽ-a 08, a izložbu je otvorio Gabrijel Šokičić, dogradonačelnik Vinkovaca.
U programu je sudjelovao Mješoviti pjevački zbor KUU "Kristal.Sladorana" Županja.

 

Hitovi: 299