USKLADIMO FREKVENCIJE

Predsjednički kandidat Kovač svoju kampanju započeo u Županji

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić
35-to godišnji doktor ekonomskih znanosti Dejan Kovač, rođeni Županjac predsjednički je kandidat. Kovač je radio na prestižnom američkom sveučilištu Princeton, imao je prilike baviti se brojnim istraživanjima, a kako je rekao boraveći u Županji proteklog vikenda, 70-80 posto njegovih istraživanja upravo su na glavnim ekonomskim i političkim problemima RH. Istaknuo je, da se nakon smrti majke prebacio s makroekonomije na mikroekonometrijske metode, konkretnije je govorio o istraživanju utjecaja rata na razvoj djece bez roditelja. Kovač ističe da ga je na kandidaturu nagnao i splet privatnih okolnosti. Ima potrebu vratiti se u Hrvatsku - prošao je, kaže, mnogo nepravdi. Vjeruje u Hrvatsku, kaže da njegova znanstvena karijera ima vremena, a da Hrvatska zbog nadolazeće recesije nema vremena. Želi ponuditi bolju Hrvatsku, smatra da ako dođe do kolapsa sustava, bit će važno pitanje ‘Gdje si bio 2019.?’. Vjeruje u svoju kampanju i da će ga građani prepoznati. Kaže da želi pružiti bolju Hrvatsku i pravu demokraciju. Za sebe kaže da je kandidat produktivne Hrvatske, one koja ne izlazi na izbore. Dodaje da treba povećati izlaznost i tada vjeruje u prolazak u drugi krug. Smatra da ima dovoljno kandidata, da nitko ne može reći da mu se nitko od njih ne sviđa.- Građani moraju shvatiti da je njihovo jedino oružje njihov glas - poručio je.
Hitovi: 423