USKLADIMO FREKVENCIJE

Aktualni sat Gradskog vijeća Županje

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Na Aktualnom satu današnje sjednice Gradskog vijeća Županje pitanja su postavila samo dva vijećnika, Manda Kopić i Josip Gregorović iz SDP-a.

Vijećnicu Kopić i dalje je zanimalo zašto nema dežurnih ljekarni na područnu Grada Županja tijekom vikenda i neradnih dana, o čemu je, iako je upućen pisani odgovor, opširno govorila Luca Lešić, ravnateljica Doma zdravlja Županja. Nadalje, vijećnica Kopić zanimala se i za postavljanje spremnika za lišće na području Županje, o čemu je govorio direktor Čistoće Županja d.o.o. Ante Klanac koji je pojasnio kako su na nekoliko lokacija postavljeni spremnici od 1100 litara koji se često prazne. "Ovo je usluga koju nitko drugi nema osim nas." zaključio je, između ostalog, direktor Klanac. Vijećnik SDP-a Josip Gregorović upitao je na Aktualnome satu u kojoj je fazi postavljanje dječjeg igrališta za djecu s posebnim potrebama, za što su roditelji još početkom ove godine dobili najavu da će igralište biti postavljeno. U svome drugome pitanju osvrnuo se na dinamiku zbrinjavanja mulja s pročistača otpadnih voda. Pročelnik Josip Nikolozo pojasnio je, govoreći o dječjem igralištu rekao da je ono naručeno, no otegotna je okolnost u cijelome postupku što ima malo proizvođača elemenata za dječje igralište i dugo se čeka na isporuku elemenata. "Igralište mora imati posebnu podlogu, bit će postavljeno kod dječjeg vrtića i sigurno će za sljedeću sezonu, dakle, na proljeće, biti u funkciji." rekao je pročelnik Nikolozo. O pročistaču otpadnih voda i zbrinjavanju mulja govorio je tehnički direktor Komunalca Josip Vrhovec koji je naglasio kako su i kontrole Hrvatskih voda pokazale da nema poteškoća u radu pročistača.

Hitovi: 388