USKLADIMO FREKVENCIJE

Slavonija prioritet

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

U Županji je uoči Dana grada boravio predsjednik Vlade RH Andrej Plenković sa suradnicima. Svoj boravak u Županji započeo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća za sve poginule branitelje kod spomenika poginulih branitelja.

Na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Županje je rekao da je u manje od tri godine kroz Projekt Slavonija angažirano 10,7 milijardi kuna i da će Slavonija i dalje biti prioritet Vlade.

“Prije tri godine u Osijeku smo odlučili da u mandatu naše Vlade moramo učiniti nešto više za Slavoniju jer prema tadašnjim analizama Osječko-baranjska županija bila je na 10. mjestu po stupnju razvijenosti, a ostale četiri slavonske županije na začelju ljestvice razvoja“, rekao je premijer Plenković.

Nakon svečane sjednice Gradskog vijeća premijer je obišao tvornicu kombajna SDF Žetelice, a potom je u Sladorani potpalio vapnenu peć i označio početak ovogodišnje kampanje prerade šećerne repe.

U kratkoj izjavi nakon obilaska tvornice Same Deutz Fahr premijer Plenković je izjavio da je Slavonija prioritet i da niako nije zaboravljena.

Ocijenio je da postoji problem odlaska mladih u druge članice EU, ali da ti odlasci nisu poput onih nakon I. ili II. Svjetskog rata ili 1960-tih godina, već je ovo „vrijeme 4. industrijske revolucije, ljudi su puno mobilniji, a u konačnici će ta mobilnost značiti i dvosmjernost njihova kretanja“, pa kad se Hrvatska bude brže i bolje razvijala tako će se veliki broj naših ljudi vratiti u domovinu.

Posjetio je i tvornicu šećera u Županji, gdje je simbolično potpalio peć i označio početak ovogodišnje kampanje prerade šećerne repe.

Gradonačelnik Davor Miličević je istaknuo da je Županja u 2018.  bila drugi grad u Hrvatskoj u privlačenju EU sredstava po stanovniku te da se pozitivni trendovi nastavljaju i u ovoj godini pri čemu je izdvojio ulaganje veće od 15 milijuna kuna u obnovu ulica i cesta, ulaganje u širokopojasni Internet te dovršetak obnove dječjeg vrtića u naselju Šećerana.

Nakon obilaska županjskih tvornica premijer Andrej Plenković sudjelovao je u radu proširene sjednice Županijskog odbora HDZ-a Vukovarsko-srijemske županije.Hitovi: 368