USKLADIMO FREKVENCIJE

Izlaganje vijećnika SDP-a izazvalo burne reakcije

Kategorija: /
Autor: Sanja Pavelić

Na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća, oporbeni vijećnik iz redova SDP-a i predsjednik Gradske organizacije SDP-a Županja Josip Gregorović poveo je vrlo srčanu i afirmativnu raspravu o sufinanciranju Grada Županje mladim obiteljima kod kupovine prve nekretnine.Njegovu inicijativu već provodi županija Vukovarsko srijemska, točnije županijski upravni odjel za mlade, demografiju i sport, a provodi se i na razini države putem APN-a. Što znači da se vijećnik Gregorović poslužio onom starom dobro oprobanom izrekom „Trla baba lan da joj prođe dan“. To su prepoznali i naši slušatelji koji su nakon emitiranja priloga sa sjednice Vijeća reagirali i zvali u redakciju s pitanjem: Temeljem kojih je referenci njegova supruga zaposlena u Hrvatskoj pošti, jeli bio javni natječaj i koji su kriteriji propisani za to radno mjesto na kojem je zaposlena gospođa Gregorović. Kako neslužbeno doznajemo obitelj Gregorović nedavno se upustila i u kupovinu obiteljske kuće pa ne čudi pitanje slušatelja, ali čudi rasprava vijećnika SDP-a Gregorovića. Tragom reakcija slušatelja novinarka Hrvatskog radija Županja i glavna urednica Županjskog lista kontaktirala je oprobenog vijećnika SDP-a Josipa Gregorovića i dobila vrlo štur i nejasan odgovor, kako će od direktorice Hrvatskog radija Županja kao vijećnik zatražiti izuzeće novinarke jer s njom ima privatni problem. O kakvom privatnom problemu vijećnik Gregorović govori nije jasno novinarki, ali evidentno je da vijećnik SDP-a Josip Gregorović iskazuje političku naivnost, nezrelost i nespremnost da odgovori na novinarska pitanja, ali i zataškava način zapošljavanja supruge. Nažalost, to je naša realnost i nije „slučaj Gregorović“ jedini primjer s kojim se Županjci susreću i onda gle čuda odlaze mladi u potrazi za boljim životom. Jeli ovo poruka mladima da se vrate u Domovinu koju sa sobom odnijeli u srcima? Novinari su istraživači, promotori istine, ukazuju na nepravilnosti, donose informacije i susreću se nažalost u svom poslu i s ovakvim primjerima i odgovorima, ali priča ne staje s odgovorom vijećnika SDP-a Gregorović nego se nastavlja upitom koji ćemo proslijediti odgovornim u Hrvatskoj pošti.Hitovi: 2067