USKLADIMO FREKVENCIJE

Održana sjednica Gradskog vijeća Županje

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

U kojoj je fazi tužba „Borova“ vezano za pozajmicu i isplatu novaca bivšim radnicima „Lužnjaka“, ali i prijedlog smanjenja vijećničkih naknada, naknada predsjedniku i zamjeniku predsjednika Gradskog vijeća kao i naknada zamjenicima gradonačelnika,

 pitanja su koja je na sjednici Gradskog vijeća Županje tijekom Aktualnog sata postavio vijećnik Hrvatskih laburista stranke rada Mladen Huber. Njemu je opširno odgovorio gradonačelnik Davor Miličević koji je, između ostalog, istaknuo kako je svim korisnicima proračuna iznos proračunskih dotacija smanjen za 10 posto. Govoreći o pozajmici Borova i isplati gradonačelnik Miličević je opširno podsjetio na tijek cijele priče, dok je vijećnik Huber ponovio pitanje što će biti s Gradom Županja ako se budu morali vratiti novci iz gradskog proračuna. Vijećnika HDZ-a Damira Juzbašića zanimalo je zašto na dijelu Trga republike već mjesec dana izvire kanalizacije, a u odgovoru je direktor Komunalca Ilija Lešić naglasio kako će u sljedećih mjesec dana problem biti riješen. Vijećnika SDP-a Željka Džoića zanimala su sufinanciranja obnova fasada na što je odgovorio direktor „Stanobiroa“ Branko Stojčić. Vijećnik HDSSB-a Đuro Grigić interesirao se na Aktualnom satu za sanaciju ceste kod tvrtke Same Deutz Fahr Žetelice prema županjskim Virovima, o čemu je govorio pročelnik Damir Parmać koji je odgovorio i vijećniku HDZ-a Ivanu Miličiću u svezi odvodnje i uređenja kanalske mreže. Na sjednici je, nakon duže rasprave, prihvaćeno, i to jednoglasno, Izvješće o radu gradonačelnika za razdoblje lipanj-prosinac 2014.godine. Na dnevnom redu sjednice Gradskog vijeća bio je i zaključak u svezi s prijedlogom sudske nagodbe o međusobnim pravima i obvezama između Grada Županja i trgovačkih društava Saubermacher-Dienstleistungs AG i Strabag AG iz Austrije. Iako je rasprava bila vrlo konstruktivna i opširna, vijećnici su prihvatili prijedlog gradonačelnika Davora Miličevića da se prijedlog nagodbe ne prihvati. Inače, od točaka dnevnog reda sa sjednice Gradskog vijeća izdvajamo i razmatranje Izvješća o izvršenju programa održavanja komunalne infrastrukture u 2014. godini, kao i razmatranje Izvješće o izvršenju programa gradnje objekata i uređaja komunalne vinfrastrukture za 2014. godinu. Također, donesena je i odluka o raspisivanju izbora za mjesne odbore koji će se u Županji održati 10.svibnja.

Zdenka Knežević

Hitovi: 1510