USKLADIMO FREKVENCIJE

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost RH dodijelio prvu nagradu OŠ „ Antun i Stjepan Radić“ u Gunji

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

GUNJA – U sportskoj školskoj dvorani u OŠ „Antun i Stjepan Radić“ u Gunji održana je svečanost u povodu uručenja  prve nagrade na edukativnim natječaju „ Otpad odvoji i nagradu osvoji“ Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost pod nazivom „ Recikliranjem ukrasimo, Bon Bon spasimo“ za film u kategoriji nižih razreda osnovnih škola RH. „ Drugi put sam u Gunji, a ovoga puta sam uručila prvu nagradu osvojenu na natječaju na koji je stiglo 180 prijava. Učenici su pokazali jedan sustavan rad od vrtića do nižih razreda, da su puno više upoznati od roditelja, baka i djedova gdje sa otpadom. Uradili su kreativni film na zadanu temu. Prva nagrda je došla u prave u školu koja jako lijepo radi.“ kazala je Vlatka Gulan Zetić, voditeljica službe zaštite prirode iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost sa kojom je bila i Sunčana Matić, prof. uručujući nagradu učiteljici Jasminki Hot. učiteljica je istaknula da je u projektu stvaranja filma „ Kako spasiti planet“ sudjelovalo deset učitelja i 31 učenik. Pored učenika, roditelja nazočili su Jadranka Mustapić Karlić, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i šport, mlade i demografiju je kazala da je prva nagrada izuzetan uspjeh koji govori i radu djelatnika i učenika u školi Gunja. Stipica Mišura, ravnatelj škole je podsjetio da je dugo godina ovo Eko škola, da ima dijamantski status od 2016., a 2013. je školski vrt proglašen za najljepši u kontinentalnoj Hrvatskoj, da je Globe škola surađuje sa školama iz Izraela i Irske...Svečanosti su nazočili župnik Ivan Živić i hodža Idriz Bešić, a program protkan igrom izveli su članovi BKUD  Behar Rajevo Selo, KUD-a Graničari, školski tamburaški sastav Gunja.

                                         Stjepan Bogutovac   

Hitovi: 356