USKLADIMO FREKVENCIJE

Dan škole "Ivana Kozarca"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Nakon jučerašnjeg Dana eko-škole, danas je u Osnovnoj školi "Ivana Kozarca" obilježen Dan škole.

Tijekom prijepodneva prezentiran je rad izvannastavnih aktivnosti učenika, te je održana svečana priredba na kojoj su, između ostalog, dodijeljene nagrade i priznanja najuspješnijim učenicima i učiteljima. Pozdravljajući učenike, nastavnike, zaposlenike škole, te brojne goste, ravnatelj Osnovne škole Ivan Kozarac profesor Vladimir Jozanović je rekao da se i u njihovoj školi, na žalost, bilježi smanjenje broja učenika. "Trenutno naša škola ima 572 učenika, što je za 40-tak učenika manje nego lani u isto vrijeme. Na žalost, prema informacijama kojima raspolažem, ujesen ćemo krenuti s još 20-tak učenika manje. Nadamo se da će se taj negativni trend napokon zaustaviti." rekao je prof. Jozanović.

 

Na svečanoj priredbi nagrađeni su učenici koji su postigli zapažene rezultate na županijskim i državnim natjecanjima. "Na županijska natjecanja plasman je ostvarilo 58 učenika, i to iz matematike, kemije, hrvatskoj jezika, tehničke kulture, sporta. Čak 25 učenika osvojilo je 1., 2. ili 3. mjesto, te imamo 10 županijskih prvaka." naglasio je prof. Jozanović koji je uručio i nagrade uspješnim učenicima i njihovim mentorima. Posebno je nagrađeno 12 učenika osmih razreda, koji su tijekom školovanja bili odlični i koji su, sukladno tradiciji škole "Ivana Kozarca", upisani u spomen knjigu škole.

 

 

Hitovi: 1494