USKLADIMO FREKVENCIJE

Gimnazijska tribina ''Ljubav nije samo osjećaj''

Kategorija: /

Druga gimnazijska tribina održat će se 6. travnja u amfiteatru Gimnazije, s početkom u 19.30 h, a ulaz je slobodan. Tribina je nastavak djelovanja Vestigijine sekcije za proučavanje filozofije, čiji članovi u okviru dodatne nastave promišljaju i obrađuju različite filozofske teme, oblikujući tako vlastite stavove te na taj način sudjeluju u društvenom životu Gimnazije i grada Županje.

Vestigia navodi koja tri glavna cilja želi postići organiziranjem tribine: 

  1. Prezentirati i popularizirati učenje filozofije kao znanosti o životu i čovjeku
  2. Istaknuti važnost Gimnazije Županja kao prostora životnog učenja i oblikovanja vlastitih stavova
  3. Potaknuti sve zainteresirane adresate na razmišljanje o svemu što stoji u samim temeljima postojanja ljudske osobe                                                                                                                                                 

U organiziranju i izlaganjima na tribinama Vestigia se vodi ovim principima:

  1. tematski u središtu uvijek čovjek
  2. u izričaju jasnost i jednostavnost
  3. bez osuđivanja i moraliziranja
  4. uvijek spremni na dijalog nakon izlaganja

 

 

Hitovi: 260