USKLADIMO FREKVENCIJE

Uspješna humanitarna akcija babogredskih učenika u Cerni i Županji

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

U petak 14. listopada 2016. učenici i nastavnici OŠ „Mijat Stojanović“ održali su uspješnu humanitarnu akciju u suradnji s vinkovačkom udrugom „Mladi protiv gladi“. Iako i sami u nepovoljnoj situaciji jer su raseljeni u dvije škole, u Cernu i Županju, pokazali su osjetljivost za potrebite i donirali sredstva za popunjavanje polica Socijalne samoposluge u Vinkovcima koja skrbi za više od 600 obitelji. Predstavnici udruge su babogredske učenike dočekali  s praznim kombijem ispred škole u Cerni kamo učenici razredne nastave svakodnevno putuju na nastavu. Učenici su s učiteljicama donirali trajne prehrambrene  i higijenske potrepštine, a isto su napravili i učenici predmetne nastave ispred Osnovne škole Mate Lovraka u Županji.

Nakon što su napunili kombi s doniranim namirnicama, nekoliko učenika se uputilo u Vinkovce s ravnateljicom pomoći pri razvrstavanju namirnica  i upoznati  kako funkcionira Socijalna samoposluga. Učenici su u razgovoru s Jelenom Giljom, predsjednicom udruge „Mladi protiv gladi“ pokazali interes da se opet uključe u pomoć pri opremanju samoposluge i organizaciji humanitarne akcije za najmlađe korisnike. Akcija je organizirana povodom obilježavanja Svjetskog dana hrane i Dana kruha. Uključivanjem učenika, njihovih obitelji i djelatnika škole, škola je ukazala na važnost pomaganju drugima, razvoj empatije i volonterizma u lokalnoj zajednici.

 

Zdenka Knežević

 

Hitovi: 492