USKLADIMO FREKVENCIJE

U OŠ Ivana Kozarca obilježeni "Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje"

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović
Prema riječima Deana Raonića, nastavnika i razrednika, osmi razredi sve su pripremili i uspješno prezentirali brojne proizvode od brašna. "Pomogli su im i roditelji, ali i bake. Naravno, i sami učenici su bili uključeni", kazao je Raonić koji je, kao i mnogi učenici ove županjske osnovne škole, za ovu prigodu odjenuo narodnu nošnju. Učenice su pekle tradicionalne "kalupaše", recitiralo se i pjevalo, ali i zaplesalo u kolu. "Osnovci, na žalost, najčešće uzimaju kruh, kako bi se reklo, zdravo za gotovo, pa i ovakve priredbe, poput Dana kruha, imaju za cilj osvijestiti poštovanje prema kruhu i žitaricama." rekao je nastavnik Raonić koji je sa svojom kolegicom Marijom Spaić, ali i ostalim nastavnicima škole "I.Kozarac" bio zadovoljan što je obilježavanje "Dana kruha" u njihovoj školi plijenilo pozornost svih učenica i učenika.

 

 

Hitovi: 420