USKLADIMO FREKVENCIJE

Himna OŠ "Mato Lovrak "

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić


"Vodeći literarnu i novinarsku skupinu, odavno nam se nametala ideja da napišemo i himnu škole. Himnu imaju i mnoge druge škole, ali i udruge, klubovi, organizacije. Bilo je dobrih pokušaja učenika, ali tekstovi su se odnosili na generaciju koja ih je pisala, a ja sam htjela da to bude sveobuhvatno u odnosu na našu školu pa sam, eto, sama napisala tekst. Naravno da je bolje kada to urade oni, ali su ovaj tekst učenici toliko dobro prihvatili da će ga, vjerujem, i ostale generacije prihvatiti kao svoj. Aranžman i glazbu nam je napravila poznata glazbenica Marina Pletikosa", rekla nam je autorica teksta himne Radojka Matić, učitelj savjetnik za hrvatski jezik.
"Himnu smo premijerno izveli prošle godine, a zahvaljujem Hrvatskom radiju Županja koji je snimio himnu u izvođenju trenutno ovogodišnjeg pjevačkog zbora škole koji vodi profesor Hrvoje Juzbašić, istaknula je Radojka Matić.

Hitovi: 597