USKLADIMO FREKVENCIJE

Obljetnica katastrofalne poplave

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Vukovarsko-srijemska županija danas je u Drenovcima u Domu kulture organizirala okrugli stol povodom obilježavanja 3.obljetnice katastrofalne poplave u županjskoj Posavini.

Dva su života izgubljena, a silina rijeke Save uništavala je tog 17. svibnja 2014. sve pred sobom....Prema podacima Stožera za zaštitu i spašavanje Vukovarsko-srijemske županije, procijenjena je šteta bila veća od dvije milijarde kuna, a oko 12 tisuća osoba evakuirano je iz svojih domova i smješteno, najviše u domove dobrih ljudi iz Otoka, Gradišta, Županje, a tek manji dio u organiziranom smještaju, u sportskim dvoranama....Bujica se proširila po Rajevu selu, Gunji, Račinovcima, Đurićima, Soljanima, Strošincima....Poplavljeno je 8 tisuća hektara plodne zemlje, ali tek kada se voda nakon mjesec- dva povukla, mogle su se vidjeti tragične posljedice svibanjske poplave...Uništeno je ili oštećeno na tisuće kuća, oštećene su škole, na stotine gospodarskih objekata....Tijekom poplava sa stradalog područja spašeno je oko 11 tisuća grla stoke koja su bila smještena na 400 farmi u Vukovarsko-srijemskoj i Osječko-baranjskoj županiji, no utopilo se nešto više od 11 tisuća 500 grla stoke, te je uklonjeno 268 tona životinjskih ostataka.

 

 

 

Hitovi: 601