USKLADIMO FREKVENCIJE

Svibanj karakterističan za rojenje pčela

Kategorija: /
Autor: M.Pastuović

Mjesec svibanj karakterstičan je za početak rojenje pčela, čega će biti sve više u razdoblju koje slijedi. U ovo doba godine i Županjci se susreću s rojevima, a već dva roja su skinuta u naseljenom području. Iako rojevi pčela nisu neprijateljski raspoloženi, ne bodu u pravilu, ipak treba biti na oprezu jer posebno kod rojeva koji su izašli dan, dva prije hrane im ponestaje i time postaju razdražljiviji, kaže nam pčelar Ivan Mišković.

Građanima savjetujemo da roj ne pokušavaju micati ili dirati uopće, jer će u tom slučaju isključivo pogoršati situaciju, te može doći do povećane agresivnosti pčela.

U slučaju navedene situacije, javite se nadležnoj osobi, Ivanu Mišković na broj mobitela 098 180 4019.

Hitovi: 597