USKLADIMO FREKVENCIJE

Opet grmljavinsko nevrijeme

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

Olujno nevrijeme praćeno grmljavinom i jakom kišom sinoć je zahvatilo veći dio Vukovarsko-srijemske županije, priopćili su iz

Državne uprave za zaštitu i spašavanje Područni ured Vukovar u čiji je Županijski centar 112 tijekom protekla 24 sata zaprimljeno i obrađeno 358 poziva prema žurnim službama. U više mjesta jak vjetar je porušio stabla na prometnice, pražnjenje groma u električnu mrežu prouzročilo je nestanak električne energije u većem dijelu županije, te zapaljenje plinskog priključnog ormarića u Vukovaru, zapaljenje stabala u Ludvincima, te oštećenje nekoliko električnih brojila. Zbog kvara na 35 kV dalekovodu Babina Greda-Sikirevci naselja spojena n regionalni vodoopskrbni sustav Istočna Slavonija ostala su tijekom noći bez vodoopskrbe do jutros u 6 sati, kada je kvar oštećen. Više tehničkih intervencija imali su vatrogasci, i to u Vukovaru, Starim Jankovima, Otoku, Vinkovcima i Svinjarevcima, te u Županji, gdje su članovi DVD-a Županja uklonili stablo srušeno na staroj cesti za motel Rastovicu. Vatrogasci DVD-a Bobota imali su požarni intervenciju u Ludvincima, gdje je grom zapalio stablo u blizini trafostanice.

Hitovi: 1058