USKLADIMO FREKVENCIJE

DHMZ :veljača toplija od prosjeka

Kategorija: /

Analiza temperaturnih anomalija za veljaču 2017. godine pokazuje da su u Hrvatskoj srednje mjesečne temperature zraka bile iznad višegodišnjeg prosjeka (1961. - 1990.). Odstupanja srednje mjesečne temperature zraka bila su u rasponu od 1,6°C (Rijeka) do 3,6°C (Gospić), objavio je  DHMZ u svojoj ocjeni mjeseca.

Nadalje,prema raspodjeli percentila, toplinske prilike u Hrvatskoj za veljaču 2017. godine opisane su dominantnom kategorijom toplo dok je dio srednjeg i južnog Jadrana svrstan u kategoriju vrlo toplo.

ODSTUPANJE KOLIČINE OBORINE ZA VELJAČU 2017.

Analiza količina oborine za veljaču 2017. koje su izražene u postotcima (%) višegodišnjeg prosjeka (1961. - 1990.) pokazuje da su količine oborine bile većinom iznad višegodišnjeg prosjeka. Usporedba s višegodišnjim prosjekom pokazuje da se količine oborine za veljaču 2017. godine nalaze u rasponu od 28% višegodišnjeg prosjeka u Lastovu (21,2 mm) do 284% tog prosjeka u Rijeci (336,8 mm), navodi se u izvješću DHMZ.

Oborinske prilike u Hrvatskoj za veljaču 2017. godine u DHMZ opisuju u sljedećim kategorijama: ekstremno kišno (šire područje Rijeke), vrlo kišno (dio sjevernog Jadrana), kišno (dio sjevernog i srednjeg Jadrana, šire područje Knina, dio istočne Hrvatske), sušno (neki otoci južnog Jadrana) i normalno (preostali dio Hrvatske).

 

Hitovi: 1073