USKLADIMO FREKVENCIJE

TRI DANA 22. RASPJEVANE CVELFERIJE U GUNJI

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

11 godina Gunjanci čekali  i održali smotru

GUNJA – Kulturo zabavna manifestacija Raspjevana Cvelferija održava se 22 godine.

Tri općine Cvelferije mijenjaju se u domaćinstvu iz godine u godinu, a domaćinstva budu u mjestima-naseljima općina Drenovci, Gunja i Vrbanja. Ove godine, poslije 11 godina  Gunja je bila domaćin. Dočekala je smotru i ispratila uz zvuke tamburica, pjesmu i kola. Tri dana pravog ugođaja za sudionike i posjetitelje. Bilo je puno posla ali nitko ne žali truda za ovako veselu atmosferu ističu Boris Nikolić, predsjednik organizacijskog odbora, inače predsjednik Općinskog vijeća i načelnik općine Gunja Anto Gutić. Sunce je peklo, a ugodno je bilo u lepezi događanja. Počelo je u novom Društvenom domu i knjižnici uz ruku suradnje sa Duhovnim hrašćem, Muzejom Cvelferije i Općinskom narodna knjižnicom iz Drenovaca koji su upriličili izložbu 37 djela 10 slikara iz Cvelferije ( postav Marka Lončara), izložaka muzeja u aranžmanu kustosice Martine Mišetić i izdanja knjižnice. Uslijedio je nastup KUD-a Graničari Gunja i gostiju iz Osijeka,Vinkovaca,Bošnjaka, Županje, Cerne i Vrbanje, a bilo je i  natjecanja u kuhanju fiša i spravljanje lovačkog čobanca za sve sudionike. Večernji koncert je održao TS Slavonci. Slijedećeg dana bila je Večer dječjeg folklora koja je oduševila publiku i bila jamac da običaji neće nestati. Svoje umijeće su pokazali mali znalci: DOI Zvjezdice Gunja,Dječji vrtić Petar Pan Drenovci, KUD-ovi iz Drenovaca, Soljana, Posavskih Podgajaca, Rajevog Sela: Sava i Ljiljan, Gunje: Graničari i Božija družina. Potom je održao koncert TS Caperio. U nedjelju šlag na tortu svečani mimohod 15 KUD-ova, 13 konjskih zaprega, 15 jahača. Goste, publiku i sudionike je pozdravio Anto Gutić, načelnik Općine Gunja, a 22. Raspjevanu Cvelferiju je otvorio župan Božo Galić. U ime Grada Zagreba, i u ime Milana Bandića, počasnog građanina Gunje i svoje ime biranim riječima sa osvrtom na katastrofalnu poplavu kada je Grad Zagreb pomagao Gunjancima da će tako biti i dalje kazala je i pljeskom ispraćena dr. Olivera Majić, zamjenica gradonačelnika Zagreba. Boris Nikolić, predsjednik organizacionog odbora je uručio zahvalnice za pomoć u poplavi gradovima i općinama koji su skrbili za Gunjance. Zatim su nastupala KUD-ovi: HKC Srijem Sremska Mitrovica ( Srbija), Isidor Poljak Boće i Osman Rešidović Brka ( BiH), Sava, BKUD Ljiljani i Rusini iz Rajevog Sela, Slavonija i Slovaci Ondrej Pekar iz Soljana, J. Kozarac Pos. Podgajci, Seljačka sloga Gradište, Posavac Vrbanja, Josip Lovretić Otok, Ogranak seljačke sloge Drenovci, Sloga Račinovci, Branimir Bošnjaci.a zatim  koncert TS Prijatelji do kasnih noćnih sati. Po lijepom i ugodnom će se pamtiti 22. Raspjevana Cvelferija u Gunji.

Hitovi: 769