USKLADIMO FREKVENCIJE

ŽPS „ CVELFERKE“ LIJEPOG GLASA

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

VRBANJA – Ženska pjevačka skupina „ Cvelferke“ sa sjedištem u Vrbanji osnovana je prije dvije godine. Svojim glasom i izvođenjem pjesama osvojile su simpatije brojnih poklonika njihovog pjevanja. Skupina je to za sada od osam članica. Gospođa koja ih je okupila je Karolina Žaper iz Vrbanje koja u kulturi Cvelferije znači mnogo, a pogotovu u svojoj općini Vrbanja. „ Osjetila sam potrebu da bi našoj Cvelferiji dobro došlo osvježenje. Vodila sam se idejom da bto bila pjevačka skupina koja bi na poseban način ili stil pjevanja pokazala blago ovoga kraja. Krenuli smo u pjevačke vode. U početku je s nama radio Josip Pejković, a članice su bile iz svih sela Cvelferije, bilo nas je 12 članica. Sada s nama radi Danijel Šota, umjetnički voditelj folklornog ansambla Lisinski iz Vinkovaca.“ kazala je Karolina. Uz Karolinu Žaper su Lidija Abramović, Martina Šabić, Zrinka Ivanković, Željka Veselčić, Ivana Bašić-Pavković, a Nikolina Mikić  i Ksenija Gluvaković su prinove. Želja je da budu još brojnije i sve djevojke- žene dobro su došle. Šred Cvelferkama je Raspjevana Cvelferija u Gunji, Državna smotra tradicijskih  ženskih pjevačkih skupina u Zadru. U posljednje dvije godine imale su 26 nastupa večinom regionalnog karaktera. Izdvajaju Državno natjecanje ženskih pjevačkih skupina u Ivanić Gradu, Državnu smotru folklora Vinkovačke jeseni, Raspjevanu Cvelferiju, Božićne i Uskršnje koncerte, nastup na Vinkovačkoj televiziji...

                                               Stjepan Bogutovac

snimio. S. Bogutovac

Hitovi: 1768