USKLADIMO FREKVENCIJE

"Iz naših kolekcija"

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

 

U Galeriji LUŽ-a 08  otvorena je izložba slika pod nazivom "Iz naših kolekcija", i to u okviru "Županjskog ljeta 2017."

Otvorenje izložbe započelo je nastupom članova mješovitog pjevačkog zbora KUD-a Kristal-Sladorana, u kojemu pjeva i predsjednik LUŽ.a 08 Zlatko Kokanović koji je, pozdravljajući brojne nazočne, na otvorenju izložbe "Iz naših kolekcija" istaknuo da su željeli prikazati djela koja su dobili, nabavili, kupili ili razmijenili s drugim umjetnicima kroz dugi niz godina. Uz profesora Juricu Buljana, o izložbi je govorio i Duško Begović, te Krešo Marić koji je, obraćajući se nazočnima, u svome, vrlo jedinstvenome i prepoznatljivome stilu, istaknuo kako su ovom izložbom članovi Likovne udruge Županja 08. oplemenili sve, i Županju i Slavoniju.

 

A Zlatko Kokanović, Gordana Matić, Petar Avramović i Vladimir Vočanec na ovoj su izložbi predstavili 67 likovnih djela koja su njihovo privatno vlasništvo i koja kroz radove 37 autora pokazuju iznimno bogatu i sadržajnu likovnu umjetnost. U prigodnome programu članice i članovi mješovitog pjevačkog zbora KUD-a "Kristal- Sladorana" pod ravnanjem Suzane Juzbašić oduševili su svojim nastupom i izborom skladbi sve nazočne na otvorenju ove likovne izložbe u Galeriji LUŽ-a 08.

 

 

 

 

Hitovi: 304