USKLADIMO FREKVENCIJE

"Kod konjarskih vatri 2017."

Kategorija: /
Autor: Z.Knežević

24. lipnja, u vremenu od 20 do 22 sata. Nakon svečanog mimohoda hrvatskih povijesnih postrojbi i počasnog postrojavanja, bit će otvorena izložba "Hrvatska kraljica, carica Marija Terezija", te predstavljena knjiga "Zapovidi babogredske kompanije 1823.-1824. godina". Zapovidi babogredske kompanije u scenskom će prikazu predstaviti i glumci "Mrak teatra" Županja. U okviru manifestacije Kod konjarskih vatri predviđena je i promocija izdanja Hrvatskoga instituta za povijest Podružnice Slavonski Brod, nastup KUD-a "Mijat Stojanović" iz Babine Grede, te u konačnici prezentacija podizanja uzbune i paljenje mašala, kao i počasno paljenje 12.tih konjarskih vatri. Prvu vatru će zapaliti predstavnik Coca-Cola HBC Hrvatska.

Hitovi: 357