USKLADIMO FREKVENCIJE

U Gradištu se sutra održava LIRA NAIVA

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U Gradištu se sutra održava susret hrvatskih pučkih pjesnika pod nazivom LIRA NAIVA.

Susret se svake godine održava u svibnju, uvijek u drugom mjestu u Vojvodini , a okuplja pjesnike koji pišu na svom materinjem, hrvatskom jeziku ili na bunjevačkoj i šokačkoj ikvici.Do sada su susreti održani u Subotici, Somboru, Golubincima, Vajskoj, Bačkom Monoštoru, Sonti, Plavni, Novom Sadu, Bačkom Brijedu, Zemunu i u Žedniku, a prvi put se ove godine održavaju u Hrvatskoj, u Gradištu.Domaćin je književnik Ivica Mijatović, koji ističe kako susret ima jednu posebnu dimenziju, druženje i međusobno upoznavanje, i tako pjesnici podržavaju jedni druge u ovoj kulturnoj djelatnosti. Cilj manifestacije je motiviranje pjesnika hrvatske zajednice na pisanje poezije na materinjem jeziku i čuvanje nacionalnog identiteta, u ne uvijek dobrim i naklonjenim situacijama. Cjelodnevni susret uključuje razgledanje mjesta, druženje, susret s gostom pjesnikom, a završava velikom knjževnom večeri ba kojoj se sci pjesnici predstave svojim stvaralaštvom i daruju po je4dnu svoju knjigu nekome iz publike, čime se održava lijepa praksa širenja knjiga i čitanja.

 

 

Hitovi: 816