USKLADIMO FREKVENCIJE

KONCERT ANSAMBLA NARODNIH PJESAMA I PLESOVA HRVATSKE LADO NA POZORNICI U DRENOVCIMA : LIJEPO ZA OKO I UGODNO ZA UHO

Kategorija: /
Autor: S.Bogutovac

Drenovci-Treća godišnjica obilježavanja poplave u Cvelferiji imala je brojne sadržaje koji su potisnuli stravična događanja sredinom svibnja 2014.Lijepo je ti događaji nisu otišli u zaborav i prigoda da se potrebiti sjete svojih znanih i neznanih prijatelja i zahvale im za puno toga što su činili za poplavljene. Poslije obnove koja istini za volju traje i možda će potrajati, jer još je znatan broj opustošenih poplavom kuća bez stanar. No, oni koji su pomagali u teškim trenucima bio je i Ansambl narodnih plesova i pjesama  Hrvatske LADO. „ Bilo nam je drago što smo mogli sudjelovati u projektu obnove baštine Cvelferije- narodnih nošnji koje su poplavom uništene. Mi smo održali humanitarni koncert. Kompletan prihod je išao u obnovu narodnih nošnji. osobito nam je drago da smo ponovno ovdje poslije godinu dana i da se možemo predstaviti sa jednim lijepim vokalno instrumentalnim programom sve to uoči velikog koncerta u Areni Zagreb, a to je vrhunac naše scene to je 3. lipnja to je kruna našeg predstavljanja hrvatskoj publici od osnutka LADA 1949.“ rekao je Andrija Ivančan, umjetnički voditelj LADA. „ Ovo je drugi puta da ste nas u Drenovcima ugostili i to nas veseli. Zadovoljstvo nam je što smo našim programom uveličali obilježavanje treće obljetnice od poplave.“ kazao je Dragan Kurilovčan, glazbeni voditelj i dirigent LADA. Ansambl je program prilagodio uvjetima dvorani u Domu kulture Drenovci. Izveden je  vokalno instrumentalni program koji je publika odlično prihvatila. Dvorana je bila ispunjena, a LADO je napunio njihova srca, jer su bili sretni i zadovoljni umjetnicima iz Zagreba. Čuli su 18 glazbenih brojeva  vokalnih i glazbenih iz cijele panonske Hrvatske, a to su bile raznolike pjesme  i glazbeni brojevi koji se pronalaze u tradiciji hrvatske glazbe. Izvođači LADA su bile 22 žene, 17 muškaraca i 15 glazbenika.

                                Tekst i slika Stjepan Bogutovac

Hitovi: 502