USKLADIMO FREKVENCIJE

"Kristalci" nakon "Lisinskog" gostovali u Višnjici

Kategorija: /
Autor: B. G. Dabić

U Višnjici kraj Slatine održani su prvi "DANI SLAVLJA I VJENČANJA NA OTVORENOM". 

Sve se događalo u bajkovitim vanjskim i unutarnjim prostorima Pustare Višnjica. Uz nekoliko salona vjenčanica koji su predstavljali svoje kreacije vjenčanica i muških odjela, tu su se predstavljale i ugostiteljske ponude raznih delicija, slastica i svadbenih torti. Zabavni dio programa ispunili su razni glazbeni sastavi i zborovi. KUU „Kristal-Sladorana“ imala je čast predstaviti tradicijski oblik svatovskog slavlja iz Slavonije su svojim nastupom oduševili prisutnu publiku i organizatore. Predstavili su se sa dvije koreografije iz Slavonije, a  oduševljene organizatora je bilo toliko da su već dogovorili nastup na drugim „DANIMA SLAVLJA I VJENČANJA NA OTVORENOM"

U glavnom gradu RH održan je koncert pod nazivom "Slavonija Zagrebu", pod pokroviteljstvom Grada Zagreba. Program se održavao u koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog koja je bila popunjena do posljednjeg mjesta. Uz poznate glazbenike poput Vere Slobode, Cecelije, Borisa Ćire Gašparca, Šime Jovanovca, Stjepana Ješeka Štefa, Kiće Slabinca nastupili su i tamburaški sastavi Vranac, Slavonske Lole i Žeteoci. Plesni dio programa bio je prepušten KUU „Kristal – Sladorana“  Županja, koja se predstavila sa dvije koreografije na početku i kraju programa te svojim nastupima oduševila publiku.

Hitovi: 1062