USKLADIMO FREKVENCIJE

JFolder: :files: Putanja nije direktorij. Putanja: /home2/radiozu/public_html/images1/kultura/2014-02/malosijelo
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images1/kultura/2014-02/malosijelo

47.Šokačko sijelo

Kategorija: /
Autor: J.W.D.

{gallery}kultura/2014-02/malosijelo{/gallery}

Od kako je u Županji Šokačkog sijela, a to je punih 47 godina, od tada je i malo šokačko sijelo dio ove velike manifestacije tradicijske kulture koja je svoja vrata i otvorila nastupima malih folklorašica i folkloraša, tamburašica i tamburaša.Dvorana kina Mladost u Županji bila je dupkom ispunjena, a kako i ne bi kada je na pozornici nastupilo oko 650 malih i nešto starijih izvođača. Stigli su županjskim KUD-ovima "Tomislav" i "Kristal-Sladorana" na 47. Šokačko sijelo brojni gosti, od najmlađih skupina do onih nešto starijih iz osnovnih škola, i to sa svih strana: od susjednih Štitara i Gradišta, Cerne i Posavskih Podgajaca, do Soljana, Gunje i herojskog Vukovara.No, prvi su ipak nastupili najmlađi domaćini, mališani iz Dječjeg vrtića Maslačak Županja, pokazavši kao i svi ostali sudionici Malog šokačkog sijela da Županja i Županjci nemaju razloga brinuti za budućnost, jer tradiciju i običaje vjerno čuvaju sve generacije....Sudjelovali su na Malom šokačkom sijelu i članovi Društva za pomoć osobama s invaliditetom Golubovi i korisnici Dnevnog boravka za skrb o osobama s mentalnim i intelektualnim oštećenjima Gradskog društva Crvenog križa Županja...I svi oni zajedno uputiše folklorno-glazbenu poruku:Pružila se Županja kraj Save! Započelo je 47. Šokačko sijelo i stoga, dobri nam došli u Županju.....

Zdenka Knežević

Hitovi: 1604